XVII Śląski Mityng Olimpiad Specjalnych w ZSOMS [ZDJĘCIA]

slaski mityng olimpiad specjalnych raciborz
XVII Śląski Mityng Olimpiad Specjalnych.

150 sportowców z całego Śląska wzięło udział w zawodach lekkoatletycznych w ZSOMS.

12 października Racibórz po raz piąty stał się stolicą lekkiej atletyki dla sportowców Olimpiad Specjalnych. W hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego odbył się XVII Śląski Mityng Olimpiad Specjalnych pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz Mirosława Lenka i Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego. Organizatorem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych Animusz działający w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu, a współorganizatorami – Olimpiady Specjalne Polska-Śląskie i ZSOMS.

- reklama -

W mityngu wzięło udział 150 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową z 19 klubów z całego Śląska. Rywalizowali w następujących konkurencjach: biegi na 1500 m, 800 m, 400 m, 100 m, 50 m i 4×400 m oraz skok z miejsca, skok w dal z rozbiegu, pchnięcie kulą i rzut piłeczką palantową. Opiekowali się nimi wolontariusze – w sumie 61 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 15 (op. Anita Dastig i Adam Kurpis) i Szkoły Podstawowej nr 18 (op. Małgorzata Dastig i Donata Bułatek-Wypiór).

– Najbardziej jednak wyczekiwanym momentem była dla sportowców ceremonia dekoracji: wejście na podium, dekoracja, gorące brawa i fanfary. Te chwile, a przede wszystkim „bycie dzielnym w swym wysiłku” (jak mówią słowa olimpijskiej przysięgi) sprawiają ogromną radość zawodnikom. Są powodem do dumy ich rodziców, opiekunów i trenerów. Stanowią motywację do dalszej pracy i wysiłku – podkreślają organizatorzy.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here