Orchidea, Warhlack i Bye The Way w pubie Zamkowym

Racibórz Zamkowy: Orchidea, Warhlack, Bye The Way

Na wieczór pełen rockowo-metalowych brzmień pub Zamkowy zaprasza już 14 października.

Orchidea to zespół heavy metalowy, powstały w 2003 roku w przygranicznym, czeskim mieście Karvina. Każdego roku, zespół daje wiele koncertów nie tylko w rodzimych Czechach, ale również na Słowacji i w Polsce. Grupa supportowała m.in. takie polskie zespoły, jak TSA, Hunter, KAT i Roman Kostrzewski.

- reklama -

Zespół Warhlack powstał w 2009 roku w Katowicach, z inicjatywy Łukasza Strupowskiego (gitara) i Dawida Gardawskiego (wokal, bas). Ostatecznie do składu dołączył rónież Dariusz Radwan (gitara) i Marcin Sarecki (perkusja). Twórczość zespołu skupia się wokół nu metalu, z charakterystycznym brzmieniem nisko strojonych gitar. Grupa czerpie inspiracje od takich zespołów, jak Illusion, Korn, Rammstein czy Flapjack. Zespół supportował m.in. KATa, Romana Kostrzewskiego czy Blade Loki oraz miał okazję dzielić scenę na festiwalach z Akuratem, Leniwcem, Kobranocką, Gagą/ZZ, Końcem Świata.

Ostatnia z grup, jakie można będzie usłyszeć w pubie Zamkowym już w sobotę, to powstały w 2014 roku zespół Bye The Way z Rybnika. Z uwagi na różne muzyczne gusta członków grupy, muzyka Bye The Way to mieszanina wielu, różnorodnych, niebanalnych kompozycji. Celem BTW jest stworzenie nowego, alternatywnego brzmienia dla nieco cięższej muzyki.

Koncert wszystkich trzech zespołów w pubie Zamkowym przy ul. Zamkowej 2 rozpocznie się o godz. 20:00. Koszt wstępu wynosi 10 zł.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here