Policja dyscyplinowała pieszych, ale więcej mandatów dostali kierowcy

Policja Racibórz: Akcja NURD

W czwartek na ulicach Raciborza aż gęsto było od policyjnych radiowozów i patroli. Drogówka prowadziła cykliczną akcję „Piesi” „Piesi” podczas, których szczególną uwagę zwracano na miejsca, w których jest największy ruch pieszych i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem. Z jakim efektem?

- reklama -

W trakcie prowadzonych działań policjanci 13 pieszych ukarali mandatami za popełnione wykroczenia związane z przechodzeniem przez jezdnię w miejscu nie dozwolonym, 6 pouczyli. Ponadto policjanci ujawnili 31 kierujących samochodami, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym związane z ruchem pieszych za co 24 kierowców ukarano mandatami karnymi, 4 pouczono, a na 3 kierowców skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Napisałem post na stronie konkurencyjnego portalu i o dziwo cały artykuł chwilę później całkiem zniknął a nie tylko to co napisałem. Nie wiem czy chodziło o to że policja wlepiając mandaty sama później łamie przepisy zawracając na linii ciągłej na jednej z ulic Raciborza czy o to że jak panowie policjanci chcąc wyrobić się z planem mandatowym bo koniec miesiąca to powinni się przejechać na ul. Drzymały przy parku Moniuszki. Tam jest wąski chodnik ze sznureczkiem samochodów z powodu których od wielu lat nie można przejechać wózkiem z dzieckiem bo tak wąsko. Ciekawe kto tam parkuje?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here