„Hrabal. Jaki był naprawdę?” w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

hrabal jaki byl naprawde raciborz biblioteka
Joanna Maksym-Benczew.

„O środkowoeuropejskości Bohumila Hrabala”, „O kotach i innych zwierzętach w twórczości Bohumila Hrabala” i „Hrabal przyłapany: intymność czy amoralność?” – to tytuły prelekcji, jakich można było wysłuchać we wtorek w bibliotece.

24 października w raciborskiej bibliotece odbyła się konferencja naukowa pod hasłem „Hrabal. Jaki był naprawdę?” w ramach projektu „…ja chcę go takim widzieć” – Hrabal 2017.

- reklama -

Wśród prelegentów znalazł się Tomás Mazal, czeski publicysta, przyjaciel i sekretarz Hrabala, autor takich publikacji jak „Spisovatel Bohumil Hrabal” i „Praga z Hrabalem”. Wykład pt. „O kotach i innych zwierzętach w twórczości Bohumila Hrabala” wygłosiła Joanna Maksym-Benczew, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu, tłumacz literatury czeskiej, a także dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury. Jakub Pacześniak – poeta i tłumacz języka czeskiego (m.in. „Auteczko” B. Hrabala i „Praga z Hrabalem” T. Mazala), pracownik Instytutu Książki w Krakowie przygotował prelekcję „Hrabal przyłapany: intymność czy amoralność?”

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here