WFOŚiGW w Katowicach podpisał umowę z bankami [ZDJĘCIA]

WFOŚiGW w Katowicach podpisał umowę z bankami
WFOŚiGW w Katowicach podpisał umowę z bankami

Udzielane przez banki kredyty o preferencyjnych warunkach i dotacje przeznaczone mają zostać na wskazane przedsięwzięcia z zakresu ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery, przydomowych oczyszczalni ścieków i podłączenia do kanalizacji.

- reklama -

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podpisał umowę o współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska SA i Krakowskim Bankiem Spółdzielczym w związku z uruchomieniem linii kredytowej o symbolu LKD_2017. – Udzielane przez banki kredyty o preferencyjnych warunkach i dotacje przeznaczone mają zostać na wskazane przedsięwzięcia z zakresu ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery, przydomowych oczyszczalni ścieków i podłączenia do kanalizacji. Beneficjentami końcowymi będą osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe – wyjaśnia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Do dyspozycji banków w roku 2017 będzie kwota 8.000.000,00 zł z przeznaczeniem na udzielenie kredytów oraz kwota 1.600.000,00 zł na wypłatę dotacji stanowiących uzupełnienie kredytu.

Banki muszą uruchomić nabór wniosków nie później niż 30 dni po podpisaniu umowy. – Współpraca z bankami w ramach utworzonej linii kredytowej o symbolu LKD_2017 ma na celu przede wszystkim chęć dotarcia do osób fizycznych i pomóc w eliminacji niskiej emisji, poprzez preferencyjny kredyt przeznaczonych na zadania związane z wymianą źródła ciepła czy termomodernizacją budynków mieszkalnych oraz budową przydomowych oczyszczalni ścieków lub podłączenia do kanalizacji – podkreśla WFOŚiGW w Katowicach.

Fot. WFOŚiGW w Katowic

oprac. /j/

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here