Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 18

Dzień Edukacji Narodowej w SP18

13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów i ich rodziców. 

- reklama -

 

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się na auli SP 18. Przed publicznością – paniami dyrektorkami, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi orz delegacjami klas wystąpili uczniowie klasy 1a, kółko teatralne, zespół wokalny i uczniowie klas gimnazjalnych. „Gwiazdki Osiemnastki” zaśpiewały nową piosenkę o pracy nauczyciela pt. „Wieczorem w klasach cisza” – był też sceniczny debiut najmłodszej solistki w dziejach zespołu – Julii Wieczorek z klasy 2a. Następnie teatrzyk „Guzik z pętelką” pod kierunkiem pani Barbary Wróbel przedstawił uwspółcześnione, kabaretowe wersje znanych baśni o Kopciuszku oraz Jasiu i Małgosi. Dobry humor widzów poprawiła jeszcze piosenka „Dejta cicho” w wykonaniu Gwiazdek – tłumaczona na gwarę śląską wersja wakacyjnego hiciora. Na scenie pojawili się następnie pierwszoklasiści, którzy wraz ze swoją wychowawczynią, panią Marią Płonką, przygotowali swój pierwszy szkolny występ, z wierszykami i piosenkami. Po ostatniej piosence Gwiazdek Osiemnastki, prowadzonych przez pana Tomasza Hetmana, w której w imieniu uczniów zabrzmiało „przepraszamy was za wszystko”, na scenie pojawiła się Emilia Główka z 2. klasy gimnazjum, przygotowana przez panią Izabelę Rumpel. Emilia opowiedziała wzruszającą historię pewnej nauczycielki, która zmieniła życie swoich uczniów.

To pierwszy DEN w tak szerokim gronie uczniów i nauczycieli. Za pracę i trud podziękowała swoim pracownikom pani dyrektor Danuta Skóra, a słodkie życzenia w imieniu rodziców złożone zaocznie przez przewodniczącą Rady Szkoły trafiły na stół…

 

SP 18

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here