Klub Czytających Rodziców: Dzieci słuchały wzruszającej historii psa Baltica

Markowice: Klub Czytających Rodziców

23 października w Filii Publiczno-Szkolnej nr 10 w Markowicach rozpoczął się cykl spotkań dla przedszkolaków oraz ich rodziców.

Klub Czytających Rodziców to warsztaty, podczas których ich uczestnicy zapoznają się z szeroką ofertą książek dla dzieci w wieku przedszkolnym wydawanych współcześnie, odkrywają rozmaitość literatury dziecięcej i czytają nie tylko dla wiedzy, ale i zabawy. Spotkania Klubu to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu z dziećmi z wykorzystaniem książek.

- reklama -

Podczas pierwszego spotkania, Sylwia Martynus i Dorota Dzienkowska przeczytały opowiadanie Barbary Gawryluk „Baltic. Pies, który płynął na krze”. Książka opowiada wzruszającą historię o losach psa i jego wybawcy Adamie Buczyńskim, opartą na prawdziwych zdarzeniach. Po jej wysłuchaniu, dzieci otrzymały kartki z rysunkami psów a ich zadaniem było dorysowanie sytuacji, w której pies jest szczęśliwy. Wokół postaci czworonoga powstały legowiska, budy, miski pełne przysmaków oraz opiekunowie chętni do przyjęcia psiej przyjaźni.

Kolejne spotkanie Klubu Czytających Rodziców odbędzie się 27 listopada 2017, o godz. 13.00.

publ. /k/
Fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here