Policja ostrzega: Nie daj się okraść na cmentarzu!

Policja ostrzega przed złodziejami na cmentarzach

Torebki, saszetki, portfele i telefony komórkowe – właśnie te przedmioty najczęściej padają łupem złodziei, wykorzystujących chwilę nieuwagi.

Ostatnie dni października i początek listopada to czas, kiedy większość mieszkańców odwiedza nekropolie, porządkuje groby i wspomina swoich bliskich. Często, pogrążeni w zadumie, zapominamy jednak o swoim bezpieczeństwie. Nasz brak czujności mogą wykorzystać amatorzy cudzego mienia.

- reklama -

Raciborska policja apeluje do naszej wyobraźni – nie stwarzajmy okazji złodziejowi. Nie zabierajmy ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów. Nie zostawiajmy również potencjalnych cennych łupów w samochodzie pozostawionym na parkingu.

Jeśli, mimo wszystko, padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy o tym natychmiast policję. Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów, mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy.

Wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby – pamiętajmy też o dokładnym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego domu podczas naszej nieobecności.

Uważajmy również na oszustów, którzy w tym okresie mogą prosić o wsparcie, wykorzystując różne metody działania. Policja przypomina, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie czy lokalne media.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here