Policjanci w SP 1 w ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo”

SP 1 Racibórz policja
Policjanci w SP 1 w ramach akcji "Kręci nas bezpieczeństwo"

Podczas prelekcji mundurowi omówili zagrożenia związane z bezpieczeństwem w sieci, narkotykami i dopalaczami. Poruszona została także kwestia bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty oraz używania odblasków.

- reklama -

 

Policjanci z KPP w Raciborzu w ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 w Raciborzu. – Na początku spotkania został przekazany kalendarz zaprojektowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w którym zaznaczone zostały daty m.in. określające poszczególne zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa. Następnie mundurowi spotkali się z młodzieżą, gdzie podczas prelekcji omówili zagrożenia związane z bezpieczeństwem w sieci, narkotykami i dopalaczami. Poruszona została także kwestia bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty oraz używania odblasków, których noszenie poprawia widoczność, a za czym idzie poprawia bezpieczeństwo osoby, która je nosi – wyjaśnia Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

O akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Idea akcji zakłada kontynuowanie oraz zacieśnianie współpracy policji z placówkami oświatowymi. Integralną częścią przedsięwzięcia jest strona internetowa projektu dedykowana nauczycielom, pedagogom oraz policjantom prowadzącym zajęcia profilaktyczne w placówkach oświatowych. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do harmonogramu działań na rok 2017 w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Projekt realizowany będzie w roku szkolnym 2017/2018.

 

Fot. KPP Racibórz

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here