Akcja „Znicz 2017”. Zapoznaj się ze zmianami w organizacji ruchu

Racibórz, 1 listopada: Zmiany w organizacji ruchu

Od 1 do 2 listopada, w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy, na terenie Raciborza wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.

Zmian w organizacji ruchu kierowcy spodziewać się mogą w okolicy cmentarza Jeruzalem, w Brzeziu oraz w dzielnicy Markowice. Osoby odwiedzające groby swoich bliskich jednocześnie zachęca się do korzystania z komunikacji miejskiej, która 31 października i 2 listopada kursować będzie jak w dni robocze.

- reklama -

Cmentarz Jeruzalem

1 listopada – odcinek ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Starowiejska) do skrzyżowania z ul. Koszalińską zostanie wyłączony z ruchu. Prawo do przejazdu będą miały jedynie: autobusy zorganizowanego transportu zbiorowego i pojazdy, z których korzystają osoby niepełnosprawne.
Samochody parkować należy na miejscach utwardzonych na parkingu Jeruzalem I przy ul. Jana Pawła II (plac naprzeciwko kościoła Matki Bożej).

Brzezie

Od 28 października do 5 listopada – na ulicy Strażackiej (w kierunku od ulicy Pogrzebieńskiej do ulicy Bitwy Olzańskiej) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Markowice

Od 1 listopada do 2 listopada – na drodze dojazdowej do cmentarza w dzielnicy Markowice, od ulicy Gliwickiej do ulicy Jordana zostanie wprowadzony zakaz ruchu w obu kierunkach.

Ponadto, 1 listopada zostanie uruchomiona darmowa linia autobusowa, aby przekonać przynajmniej część osób, które na co dzień poruszają się samochodami, by w świąteczną środę, odwiedzając groby bliskich na największym raciborskim cmentarzu Jeruzalem, zrezygnowały z podjeżdżania pod bramy nekropolii własnym autem na rzecz komunikacji zbiorowej.

1 listopada uruchomiona zostanie dodatkowa, bezpłatna linia autobusowa C, kursująca od 8.00 do 20:00 co 15 minut na trasie OPAWSKA PARKING LIDL – PLAC KONSTYTUCJI 3 MAJA – CMENTARZ JERUZALEM – OPAWSKA PARKING LIDL. Kierowcy zachęcani są do pozostawienia samochodu na parkingu Lidla przy ul. Opawskiej i skorzystania z autobusu, który dowiezie ich bezpośrednio pod bramy cmentarza Jeruzalem.

Dodatkowo, PK 1 listopada zwiększy częstotliwość kursów autobusów na regularnej linii: nr 3 ( Dworzec Batorego – Cmentarz Ocicka), a autobusy linii A ( Dworzec Batorego – Gamowska Z.O.Z) tego dnia będą kursować jak w dni robocze.

– Apelujemy do wszystkich posiadaczy pojazdów, którzy mieszkają w pobliżu cmentarzy lub mogą korzystać z komunikacji miejskiej, o niekorzystanie w tych dniach ze swoich samochodów. Apelujemy również do wszystkich kierowców, którzy będą poruszać się swoimi pojazdami w okolicach cmentarzy, o bezwzględne wykonywanie poleceń policjantów oraz innych służb zajmujących się kierowaniem ruchem. Ponadto apelujemy do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności – informuje na swojej stronie raciborska policja.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here