Piotr Pustelnik gościem specjalnym Wiatraków [ZDJĘCIA]

0
piotr pustelnik wiatraki raciborz
Piotr Pustelnik.

Spotkanie z Piotrem Pustelnikiem, zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum, zakończyło tegoroczną edycję Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki.

Zakończył się XIV Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki. Ostatniego dnia raciborzanin Marek Motylewicz i pochodzący z Baborowa Tomasz Kiziak opowiedzieli o Greenlandii i Arctic Circle Trail. Mateusz Waligóra przedstawił swoją rowerową podróż przez Amerykę Południową i Australię, Magda Bębenek przybliżyła publiczności Hawaje, a Jakub Rybicki mówił o Bajkał Ice Trip, czyli ponad 900-kilometrowej wyprawie rowerem po zamarzniętym jeziorze. Łukasz Supergan opowiedział o przejściu Izraelskiego Szlaku Narodowego. Marcin Mamoń zaproponował spotkanie pod nazwą „Wojna Braci – Bojownicy, Dżihadyści, Kidnaperzy”. Na zakończenie festiwalu wystąpił gość specjalny, alpinista i himalaista, Piotr Pustelnik.

- reklama -

Piotr Pustelnik z wykształcenia jest doktorem inżynierii chemicznej, pracownikiem naukowym Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Od maja 2016 r. pełni funkcję Prezesa Polskiego Związku Alpinizmu. Jako trzeci z polskich himalaistów zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m. Jest twórcą projektu „Trzy Korony”, czyli pomysłu na zdobycie Korony Ziemi, Koronki Ziemi (drugie co do wysokości szczyty kontynentów) i Korony Himalajów i Karakorum. Wychowanek, wieloletni członek i kilkukrotny prezes Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi. Co ciekawe, nie ukończył swojego pierwszego kursu wspinaczki skałkowej. Jego instruktor Andrzej Wilczkowski uznał, że Pustelnik się nie nadaje do wspinaczki. Jego starsi synowie, Adam i Paweł, również się wspinają. We wrześniu tego roku ukazała się autobiografia Piotra Pustelnika, której współautorem jest dziennikarz i fotograf Piotr Trybalski.

fot. Anna Łapka
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here