Wszystkich Świętych w Raciborzu – zmiany w organizacji ruchu, darmowe autobusy

Akcja Znicz 2017 w Raciborzu - zmiany w organizacji ruchu
Akcja Znicz 2017 w Raciborzu - zmiany w organizacji ruchu

1 listopada uruchomiona zostanie dodatkowa, bezpłatna linia autobusowa C kursująca od godz. 8:00 do 20:00 co 15 minut na trasie Opawska parking Lidl – Plac Konstytucji 3 Maja – Cmentarz Jeruzalem – Opawska parking Lidl.

- reklama -

W okresie od 1 do 2 listopada, w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie Raciborza wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. Policja prowadzi akcję Znicz.

Zmiany w organizacji ruchu w okresie od 1 do 2 listopada w Raciborzu – rejon cmentarzy:

Cmentarz Jeruzalem

1 listopada odcinek ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Starowiejska) do skrzyżowania z ul. Koszalińską zostanie wyłączony z ruchu. Prawo do przejazdu będą miały jedynie: autobusy zorganizowanego transportu zbiorowego i pojazdy, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Policja prosi o parkowanie samochodów na miejscach utwardzonych na parkingu Jeruzalem I przy ul. Jana Pawła II (plac naprzeciwko kościoła Matki Bożej).

Brzezie

Od 28.10 – 5.11 na ulicy Strażackiej (w kierunku od ulicy Pogrzebieńskiej do ulicy Bitwy Olzańskiej) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Markowice

Od 1 do 2 listopada na drodze dojazdowej do cmentarza w dzielnicy Markowice od ulicy Gliwickiej do Ulicy Jordana zostanie wprowadzony zakaz ruchu w obu kierunkach. Policja apeluje do wszystkich posiadaczy pojazdów mieszkających w pobliżu cmentarzy lub mogących korzystać z komunikacji miejskiej o niekorzystanie w tych dniach ze swoich pojazdów. Apeluje również do wszystkich kierowców, którzy będą poruszać się swoimi pojazdami w okolicach cmentarzy o bezwzględne wykonywanie poleceń policjantów oraz innych służb zajmujących się kierowaniem ruchu. Ponadto apeluje do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ponadto 1 listopada zostanie uruchomiona darmowa linia autobusowa, aby przekonać przynajmniej część osób, które na co dzień poruszają się samochodami, by w świąteczną środę 1 listopada, odwiedzając groby bliskich na największym raciborskim cmentarzu Jeruzalem, zrezygnowały z podjeżdżania pod bramy nekropolii własnym autem na rzecz komunikacji zbiorowej.

1 listopada uruchomiona zostanie dodatkowa, bezpłatna linia autobusowa C kursująca od 8.00 do 20:00 co 15 minut na trasie OPAWSKA PARKING LIDL – PLAC KONSTYTUCJI 3 MAJA – CMENTARZ JERUZALEM – OPAWSKA PARKING LIDL. Wszystkich zmotoryzowanych policja zachęca do pozostawienia samochodu na parkingu Lidl przy ul. Opawskiej i skorzystania z autobusu, który dowiezie nas bezpośrednio pod bramy cmentarza Jeruzalem.

Dodatkowo PK 1 listopada zwiększy częstotliwość kursów autobusów na regularnej linii: nr 3 (Dworzec Batorego – Cmentarz Ocicka), a autobusy linii A (Dworzec Batorego – Gamowska Z.O.Z) tego dnia będą kursować jak w dni robocze.

2 listopada komunikacja miejska będzie kursować jak w dni robocze.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here