Polsko-czeski projekt „Taniec bez granic” w SP 1 [ZDJĘCIA]

Polsko-czeski projekt
Polsko-czeski projekt "Taniec bez granic" w SP 1

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Raciborzu rozpoczęła realizację kolejnych działań polsko-czeskiego projektu „Taniec bez granic” w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska na lata 2014-2020 dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

- reklama -

Poprzez realizację projektu wspólnie czescy i polscy pedagodzy starają się rozwiązać problem niskiej aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży powszechny po obu stronach granicy. Wybrali taniec jako atrakcyjną i przyjemną formę spędzania czasu wolnego. W związku z powyższym dwa spośród 7 działań projektu to warsztaty tańca narodowego. Na każdym z tych działań odbyły się dwa turnusy pięciodniowych pobytów w kraju partnera, gdzie wykwalifikowani instruktorzy tańca uczyli polskich i czeskich tańców narodowych i regionalnych. Zarówno w Małej Morawce jak i w Istebnej uczestniczyło łącznie 120 uczniów, 40 uczniów z polskiej szkoły i 80 uczniów z czterech szkół z Ostrawy.

Popis zdobytych umiejętności tanecznych polskich i czeskich uczniów odbędzie się 12 grudnia 2017r., na scenie Raciborskiego Centrum Kultury, współorganizatora Koncertu Galowego, na który już serdecznie zapraszamy.

Pięcioletnia współpraca z czterema szkołami z Ostrawy zaowocowała realizacją trzech projektów i stanowi bazę do podejmowania dalszych wspólnych inicjatyw. Wspólne działania, pobyty w krajach partnera pozwalają lepiej poznać historię, kulturę, tradycje i obyczaje mieszkańców terenów przygranicznych oraz przyczyniają się do lepszej integracji, przełamywania barier kulturowych, językowych, wzajemnych uprzedzeń  i stereotypów narodowościowych mieszkańców tego rejonu.

SP 1

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here