RCK zaprasza na warsztaty tworzenia biżuterii

Biżuteria.
Biżuteria.

Będzie można nauczyć się tworzyć biżuterię metodą beadingu, czyli koralikowania.

25 listopada w godz. 10:00-14:00 w Domu Kultury Strzecha (ul. Londzina 38) odbędą się warsztaty z tworzenia biżuterii techniką szycia z koralików (beading) prowadzone przez Magdalenę Bałdys. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem tel. 32 412 32 40 lub mailowo: [email protected] Koszt to 60 zł z uwzględnieniem materiałów potrzebnych do wykonania swojej pracy. Jeśli ktoś nie skończy swojej pracy, materiały potrzebne do wykończenia zostaną spakowane w odpowiedniej ilości. Dla zainteresowanych po zajęciach warsztatowych można będzie nabyć gotowe zestawy koralików do beadingu za dodatkową opłatą. Będzie można również nabyć gotową biżuterię z koralików z kolekcji prowadzącej zajęcia.

- reklama -

Beading, czyli po polsku koralikowanie (od ang. bead – koralik), to praca wykonana z drobnych koralików za pomocą igły i nici, czasami krosna, szydełka lub dysku, do metody zalicza się także haft koralikowy. Na ogólnie pojęty beading składa się wiele różnych ściegów, wykończeń i stylów prac. Do najpopularniejszych należy m.in. ścieg peyote, brick (cegiełkowy), RAW (right angle wave) czy herringbone. Na warsztacie uczestnicy poznają prostą i bardzo uniwersalną technikę PEYOTE.

W trakcie zajęć uczestnicy wykonają proste kolczyki z koralików TOHO ściegiem triangular peyote (trójkątny ścieg peyote). Zostaną również przedstawione podstawowe informacje na temat tworzenia biżuterii z drobnych koralików oraz charakterystyka materiałów i narzędzi używanych do beadingu.

Program:
– Zapoznanie z tematem i materiałami
– Przedstawienie przykładowej biżuterii wykonanej techniką beadingu
– Wybór kolorystyczny materiałów do stworzenia własnej kompozycji
– Wykonanie kolczyków
– Wykończenie prac

warsztaty rck raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here