Klasy piąte z Osiemnastki w raciborskiej oczyszczalni ścieków

Uczniowie dowiedzieli się sporo o pracy tego niezwykle ważnego dla miasta zakładu np. o fakcie, że oczyszczalnia ścieków jest zdolna do przerobu 24 tys. m3 wody i głównie przeznaczona jest do oczyszczania ścieków komunalnych.

- reklama -

 

W czwartek 9 listopada klasy piąte pojechały na wycieczkę przedmiotową w ramach lekcji przyrody do raciborskiej oczyszczalni ścieków. Uczniowie zapoznali się z przebiegiem procesu oczyszczania ścieków – mechanicznym i biologicznym. Zostali oprowadzeni po terenie oczyszczalni przez jej pracowników, a na koniec spotkania obdarzeni upominkiem w postaci odblaskowej opaski z logo Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu.

Uczniowie dowiedzieli się sporo o pracy tego niezwykle ważnego dla miasta zakładu np. o fakcie, że oczyszczalnia ścieków jest zdolna do przerobu 24 tys. m3 wody i głównie przeznaczona jest do oczyszczania ścieków komunalnych. Jest bardzo nowoczesna i samowystarczalna w zakresie energii elektrycznej i ogrzewania obiektu. Uzyskane w procesie oczyszczania odpady stałe są przeznaczane do użyźniania upraw roślin przemysłowych, nie przeznaczonych do spożycia. Dzięki raciborskiej oczyszczalni do Odry trafia czysta woda, pozbawiona szkodliwych substancji.

SP 18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here