Mieszkanka Raciborza gnała przez Nową Cerekwię jak szalona

Policja prosi o kontakt świadka przestępstwa
Policja prosi o kontakt świadka przestępstwa

45-letnia kobieta kierująca peugeotem przekroczyła dozwoloną prędkość o 60 km/h jadąc w terenie zabudowanym. Została zatrzymana przez głubczycką drogówkę. Rajdowe skłonności kosztowały ją zatrzymanie prawa jazdy, 10 punktów karnych i mandat.

- reklama -

W ciągu ostatniego weekendu policjanci z głubczyckiej drogówki zatrzymali 2 prawa jazdy. Powodem było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W obu przypadkach kierowcy na „pięćdziesiątce” pędzili ponad 100 km/h. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych – także tych najtragiczniejszych w skutkach.

Funkcjonariusze ruchu drogowego w związku z prowadzoną akcją „Bezpieczny weekend” na terenie powiatu głubczyckiego zatrzymali dwa dokumenty prawa jazdy za przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

Do pierwszego incydentu doszło w miejscowości Nowa Cerekwia. 45-letnia kierująca peugeotem, mieszkanka Raciborza przekroczyła dozwoloną prędkość o 60 km/h.

Drugi przypadek to już miejscowość Głubczyce Sady. Mundurowi radarowym miernikiem prędkości zmierzyli prędkość hyundaia, który pędził 106km/h. Po zatrzymaniu do kontroli, kierującym okazał się 35-letni obywatel Ukrainy. W przypadku osoby, która nie posiada polskiego obywatelstwa, zgodnie z przepisami również zatrzymuje się prawo jazdy.

W obu przypadkach kierujący prócz utraconych uprawnień, zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Na konto punktowe mieszkanki Raciborza doliczono 10 punktów karnych.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here