Spotkanie z pisarzem Łukaszem Orbitowskim w bibliotece

0
Laureat Paszportu „Polityki” – Łukasz Orbitowski będzie gościem biblioteki
Laureat Paszportu „Polityki” – Łukasz Orbitowski będzie gościem biblioteki

Na wielki finał projektu „Łączy nas książka” raciborska biblioteka przygotowała dla swoich czytelników nie lada gratkę – spotkanie z laureatem Paszportu „Polityki” za powieść „Inna dusza” Łukaszem Orbitowskim.

- reklama -

 

Łukasz Orbitowski – pisarz. Początkowo specjalizował się głównie w literaturze grozy i fantastycznej, później autor literatury obyczajowej. Laureat Paszportu „Polityki” za powieść „Inna dusza” i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” 2012. Prowadzi program „Dezerterzy” na antenie TVP Kultura. Odwiedzi Racibórz już 23 listopada.

W przededniu spotkania z Łukaszem Orbitowskim odbędzie się premiera najnowszej książki autora pt. „Exodus”, w której pokazuje niesamowity zmysł reporterski: Wyobraź sobie, że w jednej chwili porzucasz wszystko: rodzinę, pracę, przyjaciół, dom i kredyt. Nic nie potrafisz. Nic nie wiesz, poza jednym – musisz uciekać przed siebie. Przed Tobą wielokulturowy Berlin, obozy przesiedleńcze w Słowenii, gangi w Lublanie i wyspa grecka ze swoim spokojem i straszną tajemnicą.

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim w raciborskiej bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się w czwartek 23 listopada o godz. 18.00. Zadanie realizowane w ramach projektu „Łączy nas książka” finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here