Łężczok i Arabeska z gminy Nędza zatańczą dla Kacperka

Łężczok i Arabeska z gminy Nędza zatańczą dla Kacperka
Łężczok i Arabeska z gminy Nędza zatańczą dla Kacperka

9 grudnia o godz. 16.30 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego wystąpią zespoły taneczne z gminy Nędza. Szykuje się jak zwykle wielkie widowisko, a dodatkowo można wesprzeć małego Kacperka.

- reklama -

Koncerty charytatywne organizowane obecnie przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „Bajtel” z Zawady Książęcej w gminie Nędza, odbywają się od wielu lat. Wcześniej zapraszano do świetlicy wiejskiej, ale zespoły tak się rozrosły, że trzeba było się rozejrzeć za większą salą.

W tym roku środki uzbierane podczas koncertu zostaną przekazane na rehabilitację i zakup fotelika dla Kacperka z Nędzy. – Im więcej nas będzie, tym więcej pieniędzy powinno udać się zebrać – zaprasza na wydarzenie Weronika Riemel, kierownik zespołów.

Te grudniowe koncerty są jedyną okazją w roku, kiedy to na jednej imprezie można zobaczyć popisy wszystkich grup wiekowych zespołów: folklorystycznego Łężczoka i mażoretkowej Arabeski. – Niektórzy jednego wieczoru będą tańczyć w kilku różnych tańcach i różnych strojach – uśmiecha się Weronika Riemel.

Publiczność ceni nie tylko profesjonalizm i umiejętności tancerzy, ale też barwne stroje. Zespoły mają ich całe mnóstwo. Niektóre ważą po kilkanaście kilogramów! Właśnie szyte są kolejne. – Do regularnego wprowadzania nowości zmusza nas młodzież – uśmiecha się pani Weronika. – Nie chcą ciągle tańczyć tego samego. Kochają taniec i chcą się w nim rozwijać – dodaje.

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here