Zjazd weteranów pożarnictwa z powiatu raciborskiego w Zabełkowie [ZDJĘCIA]

OSP w Zabełkowie zorganizowało spotkanie weteranów pożarnictwa
OSP w Zabełkowie zorganizowało spotkanie weteranów pożarnictwa

Od 1996 roku odbywają się zjazdy weteranów pożarnictwa z powiatu raciborskiego. Każdego roku inny zarząd gminny ochotniczych straży pożarnych powiatu raciborskiego organizuje takie spotkanie. W tym roku była to gmina Krzyżanowice.

- reklama -

 

2 grudnia w restauracji Retro w Zabełkowie prawie 90 strażaków seniorów wzięło udział w tegorocznym zjeździe weteranów pożarnictwa z powiatu raciborskiego. Podczas uroczystości nie zabrakło też gości specjalnych: poseł Czesław Sobierajski, komendant powiatowy PSP w Raciborzu Jan Pawnik, zastępca komendanta Paweł Sowa, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Stefan Kaptur, emerytowani komendanci PSP Zdzisław Drozd i Franciszek Olchawa, komendant gminny OSP Krystian Jobczyk oraz kapelan strażaków o. Marceli Dębski. W spotkaniu uczestniczyli także wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki oraz inspektor ds. obrony cywilnej Maksymilian Lamczyk.

Odbywające się od 1996 roku zjazdy weteranów pożarnictwa z powiatu raciborskiego są okazją do podziękowań i spotkania strażaków. Każdego roku inny zarząd gminny ochotniczych straży pożarnych powiatu raciborskiego organizuje takie spotkanie. W tym roku była to gmina Krzyżanowice. Trud organizacyjny wzięła na siebie OSP w Zabełkowie.

Fot. UG Krzyżanowice

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here