Zamek Piastowski zaprasza na wyjątkowe mikołajki

Mikołajki Zamek Racibórz
„Kiedy zamek był drewniany, a XII to był wiek…”. Już w środę na Zamku Piastowskim wyjątkowe mikołajki

– Przyjdź, zwiedź zamek, rozwiąż łamigłówki i odbierz upominki – zachęca Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

- reklama -

 

W najbliższą środę 6 grudnia Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza zarówno dzieci jak i dorosłych na nietypowe, wyjątkowe mikołajki. Akcja ruszy punktualnie o godz. 9.00 i potrwa do godz. 16.00. Udział w zabawie, po wykupieniu biletów wstępu na zamek. W tym dniu bilety będzie można zakupić w promocyjnej cenie.

Zwiedzający dawną siedzibę Piastów, zarówno dzieci jak i osoby dorosłe będą mogły wziąć udział w miłej zabawie, która nie tylko bawi, ale również uczy. Przy okazji rozwiązywania zgadywanek – rymowanek będzie można poznać wiele ciekawostek m.in. o kaplicy, skarbcu i in. Poniżej jedno z zadań, które czeka na śmiałka gotowego się z nim zmierzyć…

Kiedy zamek był drewniany,
a XII to był wiek
wojsko króla Bolesława
mongolskich wodzów wygnało hen.
Wnet zaczęły więc powstawać
pierwsze mury, w których dziś
Książę Mieszko Laskonogi
chce zaprosić Cię do gry.
Tak, przydomek Laskonogi
książę Mieszko miał,
wyrósł duży jak na czasy
w których rządzić chciał.
Często jednak goście nasi
mylą postać tą…
mówią Mieszko Plątonogi i utykać chcą.
Tak więc książę raciborski proponuje Ci
byś na jednej nodze skacząc,
w studnię spojrzał dziś.

– Chcielibyśmy żeby jak najwięcej małych i tych większych raciborzan oraz mieszkańców sąsiednich gmin, którzy przybędą w tych dniach na zamek było przebranych w stroje krasnali, elfów i mikołajków. Zrobimy zdjęcia, które potem będzie można pobrać z zamkowego facebooka – zapraszają organizatorzy do udziału.

Tego dnia Punkt Informacji Turystycznej i Zamek Piastowski w Raciborzu będzie czynny od 9.00 do 16.00. W tym dniu bilety będzie można zakupić w promocyjnej cenie. Bilet dla dorosłych będzie kosztował 4,00 zł a dla dzieci 2,00 zł. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mail [email protected]

– Przyjdź, zwiedź zamek, rozwiąż łamigłówki i odbierz upominki – zachęca Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here