Mieczysław Łapin Wolontariuszem Roku 2017 [ZDJĘCIA]

mieczyslaw lapin raciborz
Mieczysław Łapin.

Mieczysław Łapin jest m.in. członkiem Stowarzyszenia Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku i wiceprzewodniczącym w Radzie Seniorów. Jest osobą pełną empatii wobec potrzebujących – nigdy nie odmawia pomocy.

8 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się gala, podczas której wręczono Laur Wolontariatu 2017. W tym roku nominowali byli: Józefa Kielak, Mieczysław Łapin, Cecylia Krziżok, Wojciech Mitręga, Ewa Orłowska, Barbara Pordzik i Teresa Zawiślak.

- reklama -

Tegoroczny Laur decyzją kapituły podjętą jednogłośnie trafił do Mieczysława Łapina, członka Stowarzyszenia Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Laureat zawsze bardzo aktywnie bierze udział w działaniach tego stowarzyszenia. Mieczysław Łapin jest też członkiem Zarządu Śląskiego Uniwersytetu III Wieku, pełni funkcję wiceprzewodniczącego w Radzie Seniorów. Bardzo leżą mu na sercu problemy osób starszych. Po każdym posiedzeniu Rady przekazuje wszystkim członkom Śląskiego Uniwersytetu III Wieku tematy, jakie były poruszane na spotkaniach. Z uwagą też wsłuchuje się w głosy słuchaczy Uniwersytetu. Aby zapoznać się i wprowadzić w życie rozwiązania modelowe działań Rad Seniorów, Mieczysław Łapin brał udział w specjalistycznym szkoleniu.

Laureat Wolontariusza Roku zorganizował dwa wyjazdy wydelegowanych członków na Forum Seniora do Katowic oraz do Rybnika na konferencję poświęconą problemom senioralnym „Śląskie dla Seniora”. Z ogromnym zaangażowaniem włączył się w organizację Klubu Seniora. Przepracował wiele godzin, zwożąc i montując wyposażenie raciborskiego Klubu. Służył m.in. swoim samochodem przy transporcie zakupów potrzebnych do funkcjonowania klubu. Mieczysław Łapin społecznie pracuje też w zespole do spraw weryfikacji projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego. Jest osobą pełną empatii wobec potrzebujących. Nie odmawia pomocy. Podaje pomocną dłoń także w drobnych sprawach dnia codziennego.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, ze zrezygnowano z formuły wybierania Wolontariusza Roku w poszczegolnych kategoriach..w Raciborzu jest wielu bardzo oddanych i pracujących spolecznie ludzi, ktorzy tracą możliwość bycia docenionymi..choć pewnie wcale tego nie szukają..Gratuluję Wszystkim wyróżnionym

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here