Św. Mikołaj spotkał się z podopiecznymi OPS w Tworkowie [ZDJĘCIA]

mikolaj tworkow
Święty Mikołaj w Tworkowie.

W Centrum Kultury w Tworkowie mikołajki obchodzili niepełnosprawni młodzi i starsi mieszkańcy gminy Krzyżanowice.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Tworkowie zorganizował spotkanie mikołajkowe dla swoich podopiecznych – dzieci i osób niepełnosprawnych korzystających ze świadczeń i pomocy OPS. W Centrum Kultury w Tworkowie świętowali niepełnosprawni młodzi i starsi mieszkańcy gminy Krzyżanowice, w tym mieszkanki Różanego Pałacu z Krzyżanowic.

- reklama -

Najpierw, zgodnie z wieloletnią tradycją, przedstawienie jasełkowe zaprezentowali uczniowie szkoły w Tworkowie (pod kierunkiem Lidii Sigmund). Dla swoich podopiecznych panie z OPS-u przygotowały słodki poczęstunek oraz słodkie upominki, które rozdawał święty Mikołaj w asyście wójta gminy Grzegorza Utrackiego i kierownika OPS Adama Ochmańskiego. Był również czas na wspólne śpiewanie kolęd. Mikołajem tym razem był Łukasz Staniczek z Tworkowa, który zastąpił w tej roli wójta seniora Wilhelma Wolnika.

– Dla niepełnosprawnych osób, które nie zawsze mogą wyjść z domu, takie spotkanie, bycie razem z innymi przynosi wielką radość. Wszyscy cieszą się z paczek, ale nieporównywalnie więcej cieszą się z możliwości spotkania razem we własnym, prawie rodzinnym gronie – podkreśla Urząd Gminy Krzyżanowice.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here