„Pół na Pół” – komedia nad wyraz kryminalna w RCK

„Pół na Pół” - komedia nad wyraz kryminalna...
„Pół na Pół” - komedia nad wyraz kryminalna...

Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500 tys. widzów. W drugiej połowie stycznia spektakl będzie można zobaczyć w Raciborskim Centrum Kultury. 

- reklama -

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza:

31 grudnia, godz. 22:00, sala widowiskowa RCK RDK (ul. Chopina 21)
Koncert Sylwestrowy „Z batutą i humorem”

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na Galę Sylwestrową „Z batutą i humorem” z udziałem Macieja Niesiołowskiego – mistrza humoru estradowego w wydaniu orkiestrowym.
Tym razem poprowadzi on Jurajską Orkiestrę Kameralną, która jako spadkobierczyni tradycji operetkowych, nie ma sobie równych w interpretacji tego właśnie gatunku. Mistrzowie walca i polki, z brawurą i wdziękiem, przeniosą publiczność do świata muzycznych iluzji. To jedyna w swoim rodzaju orkiestra, będąca na estradzie także komentatorem wydarzeń i aktorem granego przez siebie koncertu-spektaklu.

RCK, Racibórz: Sylwester "Z batutą i humorem"

Solistami koncertu będą artyści do niedawna związani ze sceną Gliwickiego Teatru Muzycznego – wcześniej Operetki Śląskiej: Anita Maszczyk – sopran i Michał Musioł – tenor. Sprawdzeni w niejednym muzycznym projekcie pozwolą Państwu śmiać się do łez, a także wzruszać pięknem prezentowanych utworów.

Jedyna w swoim rodzaju orkiestra, będąca na estradzie także komentatorem wydarzeń i aktorem granego przez siebie spektaklu, wraz z solistami i dyrygentem dostarczy publiczności niezapomnianych wrażeń. Melodie Benatzkiego, Gounoda, Kalmana, Offenbacha czy Straussa z pewnością oderwą wszystkich od szarości dnia codziennego i porwą w inny świat, świat radości i zabawy, wszak – mamy Sylwestra! Bilety w cenie 140 zł (do 30.12.17) i 150 zł (31.12.17). Honorowane będą karty: Senior 60+ i Rodzina +.

 

21 stycznia, godz. 17:00, RCK RDK (ul. Chopina 21)
„Pół na Pół” – komedia nad wyraz kryminalna…

Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo humoru.

Realizacja życiowych planów i marzeń dwóch przyrodnich braci Roberta i Dominika stoi pod znakiem zapytania. Wbrew pozorom bracia wcale nie są bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć swej rodzicielki i spadek po niej. Choć rzeczywistość przedstawiona w komedii jest skomplikowana to historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo… zabawny. Obok śmiechu znajdzie się też miejsce dla napięcia i grozy godnych mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.

Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 odbyła się premiera w Nowym Jorku, W listopadzie w Nowym Sączu. W styczniu 2018 roku spektakl zagości ponownie w Poznaniu, na deskach Teatru WojArt. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500 tys. widzów. Idziemy na rekord, chodźcie z nami!

Obsada: Piotr Polk, Piotr Szwedes

Bilety w cenie 50 i 60 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronach: www.kupbilecik.pl oraz www.biletyna.pl. Honorowane będą karty: Senior 60+ i Rodzina +.

 

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. RCK

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here