Kiermasz Bożonarodzeniowy w Kornowacu [ZDJĘCIA]

kiermasz swiareczny kornowac
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Kornowacu.

Panie z kół i stowarzyszeń przygotowały bożonarodzeniowe potrawy, natomiast szkoły – różnorodne ozdoby świąteczne. Nie zabrakło występów artystycznych.

Wójt gminy Kornowac wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w trzecią niedzielę adwentu zaprosił mieszkańców i gości na Kiermasz Bożonarodzeniowy.

- reklama -

Dania przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Kobyli, Pogrzebienia i Rzuchowa, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Łańc i członkinie Stowarzyszenia Prężny Kornowac. Przy pięknie ozdobionych stołach można było skosztować pierogów, ryb, ryb w galarecie, sałatek śledziowych, kapusty z grzybami, barszczu z uszkami, zupy grzybowej, bigosu, pasztecików i potraw z mięsa oraz oczywiście moczki. Oprócz tego można było kupić stroiki i wszelkie ozdoby świąteczne przygotowane przez Rady Rodziców ze szkół – od różnorodnych bombek, ozdób po gwiazdki, aniołki, kartki świąteczne i stroiki oraz ciasteczka i ciastka. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich występy dzieci ze szkół, zespołu Rzuchowianki i Łan.

fot. UG Kornowac, GOK Kornowac
oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Od kiedy to św. Mikołaj był kobietą. Jak widać na zdjęciu Panie robią sobie parodię ze świętego. Oburzające i uderzające w uczucia religijne katolików.

  2. Ja tam nie widzę żadnego mikołaja, a tym bardziej świętego – to są krasnale czy jakieś tam elfy. Problem jest wtedy, kiedy tym krasnalom wydaje się, że są św. Mikołajem.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here