Zajęcia profilaktycznie dla dzieci w Klubie Łamator [ZDJĘCIA]

klub lamator raciborz
Zajęcia w Klubie Łamator.

Uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym jest piramida zdrowego żywienia, ile powinien trwać sen i jaki wpływ na organizm mają napoje energetyzujące.

W miniony piątek w Klubie Sportowym Łamator Racibórz odbyły się kolejne z serii zajęcia profilaktyczne dla najmłodszych. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych, a przeprowadzone zostały w ramach programu „Sport, zdrowie, ju jitsu, wolni od uzależnień”. Środki na ten cel klub otrzymał z Miasta Racibórz na wykonanie zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz pomocy społecznej. Tym razem w czasie zajęć dzieci dowiedziały się czym jest zdrowie i w jaki sposób należy postępować aby cieszyć się zdrowiem przez całe życie.

- reklama -

Uczestnicy poznały czym jest piramida zdrowego żywienia i czym jest przetworzona żywność. Ratownik medyczny opowiedział, jak ważną rolę odgrywa w życiu sport, dzięki któremu można utrzymać prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ile powinien trwać sen i na czym polega prawidłowa higiena osobista. Dzieci dowiedziały się również, jak negatywny wpływ mają napoje energetyzujące oraz ile cukru powinniśmy przyjmować, aby nie doprowadzić do chorób z tym związanych. Prowadzący przeprowadził również eksperyment, w którym przy pomocy glukometru udowodnił, jak bardzo wysoki jest poziom cukru w popularnych napojach gazowanych. Dzieci z wielkim entuzjazmem podeszły do przeprowadzonych zajęć, często dzieląc się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

Klub Sportowy Łamator Racibórz dziękuje firmie Life Ratownictwo Medyczne za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć, a Miastu Racibórz za wsparcie.

fot. Łamator
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here