Plenerowe instrumenty muzyczne dla dzieci na bulwarach [ZDJĘCIA]

instrumenty plaza raciborz
Instrumenty na raciborskich bulwarach.

Przy raciborskiej plaży miejskiej zamontowane zostały plenerowe instrumenty muzyczne sprowadzone z Wielkiej Brytanii.

- reklama -

 

Pod koniec ubiegłego roku na bulwarach w miejscu przeznaczonym dotychczas do gry w bule przy plaży miejskiej zamontowane zostały plenerowe instrumenty muzyczne. – W ten sposób chcemy poszerzyć ofertę na bulwarach dla najmłodszych. Elementy małej architektury sprowadzamy z Wielkiej Brytanii, z Londynu. Na początek będzie ich 5 – wyjaśnia raciborski magistrat.

Są to: babel drum big, bell lyre, cajon, cherub, tutti.

Babel drum big to instrument perkusyjny, który według producenta świetnie sprawdza się w muzykoterapii, chociaż wykorzystuje się go także przy medytacji.
Bell lyre to lira dzwonowa, na której może grać równocześnie dwoje dzieci, ucząc się przy tym np. pracy w zespole.
Cajon natomiast to bęben, na którym można grać na siedząco – oryginalnie instrument ten można spotkać w peruwiańskich Andach.
Cherub to 11 dzwonów rurowych ułożonych w taki sposób, iż przypomina skrzydło anioła. (stąd nazwa).
Tutti – to urządzenie jest zarazem formą przestrzenną, która bardzo przykuwa wzrok najmłodszych. Tutti wykonane jest z aluminiowych sztabek rozchodzących się kaskadowo w 3 kierunkach.

– Wszystkie instrumenty są wykonane ze stali nierdzewnej. W przyszłym roku, gdy znajdą uznanie wśród dzieci i ich rodziców, uzupełnimy ten wyjątkowy plac zabaw o kolejne 2-3 – dodaje magistrat.

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here