Remonty dróg w Raciborzu i gminie Rudnik

Remont
Remont

Dofinansowanie Wojewody Śląskiego uzyskały dwa projekty z powiatu raciborskiego: przebudowa Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu oraz odcinka od skrzyżowania w Ligocie Książęcej do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 421 w Grzegorzowicach.

Wojewoda Śląski zatwierdził listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Ostatecznie dofinansowanie na remonty dróg powiatowych uzyskało 11 projektów, w tym 2 z powiatu raciborskiego.

- reklama -

Pierwsza inwestycja, „Przebudowa drogi powiatowej nr 3500S na odcinku od skrzyżowania w Ligocie Książęcej do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 421 w Grzegorzowicach”, zrealizowana zostanie w miejscowościach Ligota Książęca, Łubowice i Grzegorzowice. Polegać będzie na pełnej przebudowie konstrukcji jezdni na długości 1897 m, przebudowie chodników i wykonaniu dwóch odcinków ścieżki rowerowej. Zaplanowana jest też wymiana i uzupełnienie studzienek ściekowych na kanalizacji deszczowej oraz oczyszczenie i odmulenie rowów. Przebudowane zostaną także dwa skrzyżowania z drogami gminnymi oraz zjazdy z drogi, a trzy z czterech istniejących przystanków wyposażone zostaną w perony. Droga zyska nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Termin realizacji to 2018 r. Planowana wartość inwestycji wynosi 5 219 942 zł, w tym: dotacja z budżetu państwa to 2 561 942 zł, natomiast środki Powiatu Raciborskiego i Gminy Rudnik – 2 658 000 zł.

Zostanie także zrealizowana inwestycja pod nazwą „Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 3548S ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu: etap I zatoka autobusowa na ul. Łąkowej, etap II od skrzyżowania z ul. Gwiaździstą do skrzyżowania z ul. Wandy”. W ramach tej inwestycji planuje się pełną przebudowę konstrukcji jezdni na długości 950 m wraz z wykonaniem prawoskrętu na skrzyżowaniu ulic Łąkowa/Stalowa/Kościuszki (z ul. Kościuszki na ul. Łąkową). Po obu stronach jezdni przebudowane zostaną chodniki. Na ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Josepha von Eichendorffa do ul. Gwiaździstej będzie kontynuowana ścieżka rowerowa. Wymienione i uzupełnione zostaną studzienki ściekowe na kanalizacji deszczowej. Przebudowanych zostanie pięć skrzyżowań z drogami gminnymi oraz zjazdy z drogi. Docelowo trzy z czterech istniejących przystanków będzie posiadało perony. Zostanie wykonane nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Termin realizacji to 2018 r. Planowana wartość inwestycji wynosi 4 959 503 zł, w tym: dotacja z budżetu państwa – 2 006 451 zł, środki Powiatu Raciborskiego i Miasta Racibórz – 2 953 052 zł.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj