Klucze do mieszkań na Przejazdowej w rękach lokatorów [ZDJĘCIA]

0
mieszkania tbs przejazdowa raciborz
Klucze lokatorom przekazał prezydent Mirosław Lenk.

Cztery rodziny odebrały dziś klucze do swoich nowych mieszkań.

Dziś, 17 stycznia, odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do mieszkań przy ul. Przejazdowej w Raciborzu, które powstały w ramach inwestycji realizowanej przez Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W sumie w budynku znalazło się 16 lokali w wysokim standardzie, wykończonych „pod klucz”, gotowych do zamieszkania, oddanych w najem w formule TBS. Są to cztery mieszkania jednopokojowe o powierzchni ok. 32 m², osiem mieszkań dwupokojowych o powierzchni ok. 53 m² i cztery mieszkania trzypokojowe o powierzchni ok. 61 m². Są wyposażone we wszystkie podstawowe urządzenia: wannę lub kabinę prysznicową, umywalkę, zlewozmywak, muszlę klozetową i kuchenkę elektryczną. Łazienka, kuchnia i przedpokój wykończone są płytkami ceramicznymi. W pokojach na podłogach położone są panele.

- reklama -

W budynku B, którego budowa zakończy się latem, znajdzie się 20 lokali mieszkalnych: cztery mieszkania jednopokojowe o powierzchni około 32 m², dwanaście mieszkań dwupokojowych o powierzchni około 52 m² oraz cztery mieszkania trzypokojowe o powierzchni około 62 m².

Klucze lokatorom przekazał prezydent Mirosław Lenk, zapewniając, że to nie koniec inwestycji w budownictwo mieszkaniowe. – Będziemy budować dopóki, dopóty nie zniknie kolejka oczekujących na mieszkanie. Wiosną rozpoczniemy inwestycje na Łąkowej. To, póki co, 100 mieszkań komunalnych, na budowę których pozyskaliśmy finansowanie w wysokości 45% wartości inwestycji – mówił Mirosław Lenk.

Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego od 1998 roku buduje wielorodzinne budynki mieszkalne z mieszkaniami pod wynajem dla raciborzan. Gmina Racibórz posiada 100% udziałów w spółce. Budowa mieszkań finansowana jest z preferencyjnych kredytów z Banku Gospodarstwa Krajowego. Miasto wspomaga inwestycje, przekazując grunty budowlane z zasobów gminy i środki finansowe.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here