W trosce o bezdomnych, policjanci kontrolowali pustostany

0
Policja Racibórz: Dzielnicowi kontrolowali pustostany

Pustostany, klatki schodowe, piwnice, działkowe altanki – to miejsca, w których najczęściej przebywają osoby pozbawione dachu nad głową.

W okresie jesienno-zimowym, policjanci większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne nie tylko dla osób bezdomnych, ale i tych samotnych i w podeszłym wieku. Zagrożenie dotyczy także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w budynkach opuszczonych i nieogrzewanych.

- reklama -

W ciągu ostatnich kilku dni raciborscy dzielnicowi sprawdzali miejsca, w których najczęściej koczują osoby bezdomne. Niejednokrotnie bezdomni nie mają świadomości zagrożenia, jakie czeka ich, kiedy zimą pozostaną w swoich kryjówkach. Osoby pozbawione dachu nad głową były przez mundurowych informowane i zachęcane do korzystania z oferowanej im pomocy.

Jak pokazują statystyki, mimo podejmowanych przez wiele instytucji, w tym także przez policję, działań ochronnych, każdego roku odnotowywane są przypadki zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here