Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

1
Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Od 18 do 25 stycznia na całym świecie trwać będą coroczne Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Prawica Twoja wsławiła się mocą”/Wj15,6/.

- reklama -

Są to słowa zaczerpnięte z Księgi Wyjścia. Materiały do modlitw ekumenicznych przygotowali w tym roku Chrześcijanie z Karaibów.

Rada do Spraw Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i Polska Rada Ekumeniczna wydały broszury z omówieniem programu poszczególnych dni w których przedstawia się liturgię nabożeństw ekumenicznych, modlitwy, refleksje biblijne. Zostały też wydrukowane materiały o sytuacji ekumenicznej na Karaibach.

Nabożeństwo centralne tygodnia odbędzie się w niedzielę 21 stycznia o godz. 18.00 w prawosławnej Cerkwi św. Trójcy w Siedlcach. Kazanie wygłosi bp. Krzysztof Nitkiewicz z Kościoła Rzymsko-Katolickiego, przew. Rady d/s Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski.

W naszym kraju również parafie organizować będą nabożeństwa, spotkania ekumeniczne, konferencje i modlitwy w intencji jedności Chrześcijan. Zmierzamy powoli do tego aby nastała jedna owczarnia i jeden pasterz co może też przyczynić się do pojednania i współpracy między narodami. Tu warto przypomnieć, iż do Kościołów Chrześcijańskich należą: rzymsko-katolicki, prawosławny, ewangelicki i protestancki.

Dzięki papieżowi św. Janowi Pawłowi II doszło do współpracy tych Kościołów. Jednak w dalszym ciągu trwa dialog w sprawach istotnych , zmierzających do połączenia w jeden Kościół Powszechny. Mimo, że wierzymy w tego samego Bogato zjednoczenie jest trudne. Dlatego szczególnie podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan prosimy naszego Pana aby nam w tym dopomógł.

K.N.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Anonim

    W Raciborzu nic się w tym zakresie nie organizuje. Kiedyś śp. Ks. Prał. Pieczka organizował nabożeństwa ekumeniczne, zapraszał pastora z Wodzisławia i jego parafian.
    Warto z ambon więcej na ten temat powiedzieć. Ludzie nie wiedzą często jakie Kościoły należą do Chrześcijaństwa. Ten problem ekumenizmu wymaga wyjaśnienia dla większości.
    Znajomego zapytałem czy wie co to znaczy Ekumenizm. Odpowiedział mi ze złością : co ty chcesz? W niedziele do kościoła chodzę i to wystarczy.Po co mam sobie głowę zawracać jakimiś religijnymi pojęciami.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here