Emisja spalin pod kontrolą policji

Racibórz: Policja prowadzi akcję pod nazwą

25 stycznia raciborska drogówka prowadzi działania pod nazwą „SMOG”.

Akcja pod kryptonimem „SMOG”, od godzin porannych, prowadzona jest na terenie całego kraju. W działaniach uczestniczą także policjanci z raciborskiej drogówki.

- reklama -

– Stróże prawa, za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin, będą sprawdzali, czy kontrolowane przez nich pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności – emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności – wyjaśnia raciborska policja.

Działania mają jednocześnie charakter edukacyjny – mundurowi będą uświadamiali kierowców, że uciążliwy dla nas wszystkich smog to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i ich złej jakości ich spalin.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Starsze samochody przechodzą przeglądy raz do roku. Strata czasu skoro wszystkie przeszły pozytywnie badania. Sprawdźcie lepiej czym palą w piecach, szczególne w soboty

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here