Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w lutym

0
„Gwoli jakiejś tajemnicy”- spektakl w wykonaniu Teatru TETRAEDR
„Gwoli jakiejś tajemnicy”- spektakl w wykonaniu Teatru TETRAEDR

Wśród propozycji: „Pan Żaba” – seans w Szkolnej Akademii Filmowej, potańcówka karnawałowa, „Gwoli jakiejś tajemnicy”- spektakl w wykonaniu Teatru TETRAEDR i spektakl Teatru Capitol „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?”. 

- reklama -

 

9 lutego, godz. 11:00, Kino „Przemko”, ul. Londzina 38
„Pan Żaba” – seans w Szkolnej Akademii Filmowej
Sita przygotowała się bardzo starannie do swojej prezentacji o żabach, dlatego jest bardzo zdziwiona, gdy Pan Frans – jej sympatyczny nauczyciel – nie chce jej wysłuchać do końca. Podejrzliwa dziewczynka zaczyna go śledzić i wkrótce odkrywa, że czasami zamienia się on w żabę! Świat nie zawsze jest bezpieczny dla zwierząt, dlatego Sita i jej przyjaciele będą musieli chronić Pana Fransa. Cena biletu 5 zł.

9 lutego, w godz.19:00-23:00, w sali kameralnej RCK RDK przy ul. Chopina 21
Potańcówka karnawałowa z RCK
Koszt biletu to 25 zł za osobę. W cenie: ciepły posiłek, kawa, herbata i domowe ciasto. Muzycznie wieczór umili Jan Buczek. Będziemy się bawić przy najgorętszych karnawałowych przebojach. W trakcie wieczoru niespodzianki taneczne od grupy tańca towarzyskiego prowadzonej przez Małgorzatę Dziedzic. Bilety dostępne w kasach RCK. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

18 lutego, godz. 17:00, RCK DK Strzecha, ul. Londzina 38
„Gwoli jakiejś tajemnicy”- spektakl w wykonaniu Teatru TETRAEDR – na podstawie Pamiętnika Stefana Czarnieckiego – Witolda Gombrowicza
Młodzi aktorzy zmierzyli się z wymagającym przewodnikiem, jakim jest Witold Gombrowicz, po świecie natury człowieka – pokrętnej, pełnej pozorów, fałszu, cynizmu, ze skłonnością do prowadzenia gier. Aktorzy żonglują według sprzecznych uczuć, oczarowania i nieporozumienia, hierarchii wyższości i niższości, rasy i wiary, stanu wyobcowania i pragnienia „przynależności’”. Przez taki tygiel przeprowadzony jest młody, dojrzewający człowiek, pełen ufności i szlachetnych pobudek. Obsada: Oliwia Urbanowska, Agnieszka Rajda, Paulina Szincel, Kuba Tabor, Łukasz Czogalik, Radek Wróbel, Marcin Franaszek. Reżyseria: Grażyna Tabor. Bilet wstępu 10 zł. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

24 lutego o godz. 17.00, RCK DK „Strzecha” ul. Londzina 38

„Suplement do walentynek” w wykonaniu – Klubu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej Atlantyda

Od ponad dekady Klub Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej Atlantyda przygotowuje koncert pod tytułem „Suplement do walentynek”. Również w tym roku zespół pod kierunkiem instruktor przedstawi najciekawsze utwory muzyczne w tych znanych, jak i w całkowicie nowych aranżacjach, porywając widownię w podróż po miłosnych ścieżkach… Wstęp 10 zł. Honorowane będą karty: Senior 60+ i Rodzina+.

25 lutego, godz. 16:00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21
Spektakl Teatru Capitol „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?”
Jest to smakowity kąsek dla wielbicieli komedii. Poszukiwanie zwiększenia zysków może prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint?
Seria błyskotliwych żartów i nagłych zwrotów akcji w brawurowym wykonaniu lubianych aktorów to gwarancja doskonałej zabawy. Splot zaskakujących zdarzeń zachwyca humorem i dowcipem. A wszystko za sprawą pewnej tajemniczej Panny Flint, od której zaczyna się wielki przekręt finansowy…
Obsada:
– Rafał Cieszyński (z serialu „Ojciec Mateusz”),
– Joanna Moro (z filmu m.in. „Anna German”),
– Jacek Kopczyński (z serialu m.in. „M jak Miłość”),
– Michał Piela (m.in. z serialu „Ojciec Mateusz”),
– Dorota Chotecka (m.in. z serialu „Ranczo”),
– Maria Dejmek (m.in. z serialu „Barwy Szczęścia”),
Bilety w cenie 75 i 90 zł do nabycia w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 21. Bilety grupowe: tel. 608 587 192.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

publ. /j/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here