Wyprzedzają na przejściu dla pieszych. M.Lenk: To idioci, nie kierowcy! [WIDEO]

M. Lenk: To nie kierowcy, to idioci!
M. Lenk: To nie kierowcy, to idioci!

Prezydent na sesji nie przebierał w słowach i nie krył oburzenia zachowaniem kierowców jawnie łamiących przepisy drogowe, stwarzających tym samym zagrożenie poprzez wyprzedzanie na pasach i na podwójnej linii ciągłej. Do przypadków takich dochodzi w Raciborzu nader często np. na ul. Kozielskiej.


Na styczniowej sesji radny Tomasz Cofała zaprezentował kolegom kilkuminutowy filmik – kompilację z dokonaniami kierowców na ul. Kozielskiej. Nagrania pochodzą z kamery przemysłowej jednej z firm mających tam swoją siedzibę. Kamera ustawiona jest w ten sposób, że widać przejście dla pieszych i wlot z ulicy podporządkowanej. Na jezdni podwójna linia ciągła, ale niektórych kierowców niewiele to obchodzi. Udokumentowano przypadki wyprzedzania tak brawurowego, że od samego oglądania cierpnie skóra.

- reklama -

Prezydent przyznał, że samemu zdarza mu się czasem przekroczyć dozwoloną prędkość. Mówiąc jednak o tym co zobaczył w filmie nie bawił się w dyplomację. – To są idioci! Wyprzedzanie na pasach, na podwójnej ciągłej, jazda po pijaku. Nie można tolerować takich zachowań! – skomentował dosadnie.

Ponad połowa zaprezentowanych przypadków to „wyczyny” kierowców dużych zestawów ciężarowych. Jeden z nich, choć wcale nie najbardziej niebezpieczny, przedstawia poniższy film z czerwca ubiegłego roku:

Ostatnio sporo mówiło się w Raciborzu o niebezpiecznych przejściach dla pieszych. Na nic jednak najlepsze oznaczenia i różne kosztowne zabezpieczenia, jeśli kierowcy będą pozwalali sobie na takie łamanie przepisów. – Zwróćmy uwagę jak jeździmy. Prośmy policję o interwencję – radzi prezydent.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here