Czwarta Ściana II wystąpiła dla seniorów i dzieci [ZDJĘCIA]

0
czwarta sciana mdk raciborz
Grupa Teatralna Czwarta Ściana II.

Grupa Teatralna Czwarta Ściana II z MDK zagrała spektakl zimowy w raciborskim Domu Pomocy Społecznej Złota Jesień i w Przedszkolu nr 20.

Grupa Teatralna Czwarta Ściana II z Młodzieżowego Domu Kultury, której opiekunką jest Agnieszka Busuleanu-Jaksik, zakończyła pierwszy semestr swoich twórczych prac, grając spektakl zimowy w raciborskim Domu Pomocy Społecznej Złota Jesień i w Przedszkolu nr 20.

- reklama -

Najpierw grupa wystąpiła dla seniorów, gdzie została niezwykle entuzjastycznie przyjęta. To nie pierwsze spotkanie dzieci z mieszkańcami raciborskiego DPS-u. – Staramy się odwiedzać mieszkańców regularnie, jak tylko możemy. Wiąże się to oczywiście ze zwolnieniami dzieci ze szkół, dlatego szukamy zawsze takich terminów, żeby dzieci nie opuszczały za dużo lekcji. Jest to możliwe dzięki wyrozumiałości rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół – mówi Agnieszka Busuleanu-Jaksik.

Po spotkaniu z seniorami przyszła kolej na najmłodszych. Grupa wystąpiła dla dzieci z Przedszkola nr 20 w Raciborzu. – To niezwykłe przeżycie mieć w jeden dzień, w przeciągu kilku godzin, tak zróżnicowaną publikę. Myślę, że dzięki takim występom moi młodzi aktorzy uczą się dyscypliny pracy w grupie teatralnej, ale także wrażliwości w temacie starości i samotności – mówi opiekunka grupy i dyrektor MDK.

Prace nad kolejnym spektaklem młodzi aktorzy rozpoczną po feriach zimowych.

fot. MDK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here