Wieczór kolęd i jasełek w Borucinie [ZDJĘCIA]

0
wieczor koled i jaselek borucin
Wieczór kolęd i jasełek w Borucinie.

Wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie i Teatrzyku Niewielkiego. Odbył się też konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu.

W niedzielne popołudnie w Domu Kultury w Borucinie odbył się wieczór kolęd i jasełek. Wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie i Teatrzyku Niewielkiego.

- reklama -

Teatrzyk Niewielki przedstawił jasełka w reżyserii Ireny Hlubek o pastuszku i rozbójniku, którzy podążali do Betlejem oraz „Kolędników po morawsku”. Klasa I pod kierunkiem Ireny Hlubek i Róży Buchcik zaprezentowała swój program z okazji Dnia Babci i Dziadka. Agnieszka Wydra, która uczęszcza na zajęcia taneczne w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu, pokazała wymyślony przez siebie układ taneczny. Oprócz kolęd w programie znalazł się anielski taniec zespołu Tik-Tak pod kierunkiem Agaty Szebel oraz zabawna piosenka o bałwankach w wykonaniu klasy I i III w języku angielskim pod kierunkiem Dajany Klimaszki. Nie zabrakło wspólnego kolędowania wraz z publicznością przy akompaniamencie gitary Ireny Hlubek.

Jednak najbardziej oczekiwanym punktem programu okazał się konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu, w którym zmierzyło się dziewięcioro uczestników. Wspomagali ich członkowie rodzin. Pytania przygotowane były przez katechetkę ZSP, Irenę Hlubek. Pierwsze miejsce zajęli: Agnieszka Wydra z klasy IV i Denis Kocjan z klasy III. Drugie były ex aequo: Amelka Holubek i Natalka Zaremba z klasy I, a trzecie – Marcelina Hanka z klasy III i Mateusz Kępiński z z Raciborza. Wyróżnienia otrzymali: Melania Gliśnik, Filip Reisky i Daniel Smarsły z klasy I. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielką wiedzą o Bożym Narodzeniu i zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here