Pod ich okiem panie uczyły się (samo)bronić

Racibórz: Uroczyste zakończenie kursu samoobrony dla pań w RCK

Kurs samoobrony dla kobiet poprowadzili policjanci – specjaliści z zakresu samoobrony i instruktorzy wschodnich sztuk walki.

W piątkowe popołudnie, w Raciborskim Centrum Kultury, odbyło się uroczyste zakończenie „Kursu samoobrony dla kobiet”, organizowanego przez Raciborskie Centrum Kultury przy współpracy z raciborską policją, Urzędem Miasta Racibórz, Polską Organizacją Aikido, a także Szkołą Podstawową nr 15. Uroczystość kończącą zmagania pań uświetnili zaproszeni goście: Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu mł. insp. Krzysztof Żołądek, instruktorzy i Dyrektor RCK dr Joanna Maksym-Benczew oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Zygmunt Kandora.

- reklama -

W trakcie kursu samoobrony, jego uczestniczki, pod czujnym okiem instruktorów, uczyły się podstawowych technik radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Zajęcia praktyczne poprzedzone były prelekcją dotyczącą bezpiecznych zachowań i zasad postępowania w sytuacji, gdy staniemy się ofiarą przestępstwa. Omówiono także psychologiczne aspekty samoobrony i przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy.

– Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn, sprawia, że sprawcy napadów postrzegają je jako osoby łatwiejsze do pokonania. Poza tym zdecydowanie częściej kobiety stają się też ofiarami ataków na tle seksualnym i to nie tylko na ulicy, ale przede wszystkim w mieszkaniu – tłumaczą raciborscy policjanci. I dodają: – Takie zdarzenia, szczególnie na tle seksualnym, mogą w znacznym stopniu wpłynąć na psychikę ofiary i resztę życia. Dlatego też, każda kobieta powinna znać podstawowe zasady samoobrony, które w razie zagrożenia mogą je uchronić od tragedii.

Na zakończenie zorganizowanego kursu, każda z jego uczestniczek otrzymała certyfikat ukończenia zajęć z samoobrony dla kobiet. Pamiątkowe dyplomy, od wdzięcznych pań, otrzymali również prowadzący zajęcia instruktorzy.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj