Spotkanie w sprawie fotowoltaiki. Duże zainteresowanie raciborzan

1
fotowoltaika raciborz
Spotkanie w sprawie fotowoltaiki w Urzędzie Miasta Racibórz.

Mieszkańcy dowiedzieli się, jak działają instalacje fotowoltaiczne czy jakie dokumenty są potrzebne do uczestnictwa w projekcie grantowym.

30 stycznia w Urzędzie Miasta Racibórz miały miejsce konsultacje w sprawie programu pod nazwą „Wsparcie rozwoju OZE na terenie Miasta Racibórz – projekt grantowy”. Celem programu jest zwiększenie poziomu produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

- reklama -

Spotkanie poprowadził Paweł Syrek z Biura Doradczego Altima z Katowic, którego wsparli pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Racibórz. Prowadzący konsultacje najpierw opisał działanie instalacji fotowoltaicznych, a następnie zarysował funkcjonowanie programu i wskazał, jakie dokumenty są niezbędne do uczestnictwa w projekcie.

Głos zabrała także licznie zgromadzeni zainteresowani. Mieszkańców na spotkaniu było tak wielu, że trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła, by każdy mógł usiąść. Raciborzanie zadawali pytania dotyczące m.in. terminu otrzymania dofinansowania, tego, czy można uczestniczyć w projekcie, jeśli dom nie jest jeszcze oddany do użytkowania lub prowadzenia działalności gospodarczej w domu, w którym zostanie zamontowana instalacja. Po spotkaniu duża część mieszkańców zgłosiła się po deklaracje udziału w programie.

Zasady wstępnego naboru i uczestnictwa w projekcie oraz druki formularzy można znaleźć na stronie Urzędu Miasta (w zakładne Dla Mieszkańców – Ekologia) oraz w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Racibórz, pok. 202.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Darth

    To ja chyba byłem na innym spotkaniu a Pan Syrek tez chyba mówił o innym zainteresowaniu. W Raciborzu jest tak znikome zainteresowanie OZE ze nie wiadomo czy program w ogole wystartuje. Pan prowadzący również mówił ze nie rozumie dlaczego tak znikoma liczba osób przyszła. Na takie spotkania przychodzi po 500 osób a w SRC ledwo z 50. Więcej rzetelności dziennikarskiej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here