„Zapomniana historia nauki” w prezencie od biblioteki i Ibuk Libra

0

„Zapomniana historia nauki, czyli fantazje i facecje naszych dziadków” to zbiór ciekawych, przewrotnych esejów opisujących mniej znane fakty naukowe. Do wypożyczenia e-booka zachęca raciborska biblioteka.

Raz w miesiącu raciborska biblioteka zachęca do skorzystania z akcji Prezent od Ibuk Libra, w ramach której można sięgnąć po dodatkową nowość wydawniczą. W lutym jest to książka „Zapomniana historia nauki, czyli fantazje i facecje naszych dziadków” autorstwa Krzysztofa Rejmera. Aby ją wypożyczyć, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki. Ten i ponad 2 tys. innych e-booków można wypożyczyć za darmo, korzystając z platformy Ibuk Libra.

- reklama -

„Zapomniana historia nauki, czyli fantazje i facecje naszych dziadków” to zbiór ciekawych, przewrotnych esejów opisujących mniej znane fakty naukowe. Krzysztof Rejmer pokazuje, jak długą i żmudną drogę należało przebyć, abyśmy mogli korzystać ze dobrodziejstw współczesnej techniki. Niewątpliwą zaletą książki jest wybór tematów mało znanych, dotyczących zaskakujących aspektów ludzkiej aktywności. Autor pokazuje naukę od mniej koturnowej strony, wraz z jej ślepymi uliczkami, curiosami, paranauką, także cechy osobowości (te pozytywne i te wstydliwe) ludzi próbujących rozwijać wiedzę i technikę. Przybliża także czytelnikowi nietuzinkowe i barwne osobowości. Nie unika przy tym tematów kontrowersyjnych, starając się pokazać ich uwarunkowania psychologiczne, społeczne czy historyczne.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here