„Dzień Bezpiecznego Internetu: Tworzymy kulturę szacunku w sieci”

0
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2018

Od 2004 r., z inicjatywy Komisji Europejskiej, Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest w całej Europie.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

- reklama -

Tegoroczna edycja DBI obchodzona będzie 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek jest wartością, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które objawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Szacunek ważny jest jednak nie tylko w odniesieniu do świata i innych ludzi, ale również – nas samych. Jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2018 są Facebook oraz Multimediawszkole.pl. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komendę Główną Policji.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here