Wycieczka do Hydropolis w ramach Ferii z Biblioteką [ZDJĘCIA]

Wycieczka do Hydropolis w ramach Ferii z Biblioteką
Wycieczka do Hydropolis w ramach Ferii z Biblioteką

O tym jak ważna jest woda, przekonali się uczestnicy Ferii z Biblioteką, odwiedzając wrocławskie Hydropolis. 

- reklama -

 

Woda to jedna z najbardziej niezwykłych substancji obecnych we wszechświecie – wiedzieliście o tym? Uczestnicy Ferii z Biblioteką dowiedzieli się wczoraj, 8 lutego, odwiedzając wrocławskie Hydropolis, nowoczesne muzeum poświęcone tajemnicom wody, organizmom i sferom życia z nią związanych. Wycieczka była wyjątkowa także przez wzgląd na dzień, w którym się odbyła – Tłusty Czwartek! Sympatyczny Rekin, maskotka Hydropolis, poczęstował naszych uczestników pysznymi pączkami, co naładowało nas specjalnymi mocami na cały dzień!

Ile wody ma w organizmie mama, ile tata, a ile dziadek? Po jakim czasie odrastają zęby u rekina tygrysiego? Jakiego koloru jest śnieg? Która rzeka na świecie jest największa – niesie ze sobą najwięcej wody? Kto, kiedy i czym zbadał najgłębszą część oceanu? Ile kontenerów zmieści się na kontenerowcu, a ile ropy w tankowcu? No i wreszcie – skąd w ogóle woda wzięła się na Ziemi? Na te i inne pytania poznaliśmy odpowiedzi, sprawdziliśmy wnętrze batyskafu, mogliśmy także sami korzystać z wszechobecnych ekranów przedstawiających kolejne ciekawostki dotyczące wody.

Kolejny raz przypomniano nam także, że można pić wodę z kranu (ale tylko zimną!), a woda oczyszczona w oczyszczalni jest czystsza niż ta, która płynie w Odrze.

Fot. MiPBP Racibórz

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj