Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w marcu

0
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

Jeszcze w lutym odbędzie się m.in. koncert „Suplement do walentynek” w wykonaniu Klubu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej Atlantyda. Zaś w marcu w RCK wystąpi np. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. 

- reklama -

 

24 lutego, godz. 17:00, RCK DK Strzecha ul. Londzina 38
„Suplement do walentynek” w wykonaniu Klubu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej Atlantyda
Od ponad dekady Klub Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej Atlantyda przygotowuje koncert pod tytułem „Suplement do walentynek”. Również w tym roku zespół pod kierunkiem instruktor przedstawi najciekawsze utwory muzyczne w tych znanych, jak i w całkowicie nowych aranżacjach, porywając widownię w podróż po miłosnych ścieżkach… Wstęp 10 zł. Honorowane będą karty: Senior 60+ i Rodzina +.

25 lutego, godz. 16:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Spektakl Teatru Capitol „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?”
Jest to smakowity kąsek dla wielbicieli komedii. Poszukiwanie zwiększenia zysków może prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint? Seria błyskotliwych żartów i nagłych zwrotów akcji w brawurowym wykonaniu lubianych aktorów to gwarancja doskonałej zabawy. Splot zaskakujących zdarzeń zachwyca humorem i dowcipem. A wszystko za sprawą pewnej tajemniczej Panny Flint, od której zaczyna się wielki przekręt finansowy…
Obsada:
– Rafał Cieszyński (z serialu „Ojciec Mateusz”),
– Joanna Moro (z filmu m.in. „Anna German”),
– Jacek Kopczyński (z serialu m.in. „M jak Miłość”),
– Michał Piela (m.in. z serialu „Ojciec Mateusz”),
– Dorota Chotecka (m.in. z serialu „Ranczo”),
– Maria Dejmek (m.in. z serialu „Barwy Szczęścia”),
Bilety w cenie 75 i 90 zł do nabycia w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 21. Bilety grupowe: tel. 608 587 192.

3 marca, godz. 17:00, RCK DK Strzecha ul. Londzina 38
„Gwoli jakiejś tajemnicy” – spektakl w wykonaniu Teatru Tetraedr – na podstawie Pamiętnika Stefana Czarnieckiego – Witolda Gombrowicza
Młodzi aktorzy zmierzyli się z wymagającym przewodnikiem jakim jest Witold Gombrowicz po świecie natury człowieka – pokrętnej, pełnej pozorów, fałszu, cynizmu, ze skłonnością do prowadzenia gier. Aktorzy żonglują według sprzecznych uczuć, oczarowania i nieporozumienia, hierarchii wyższości i niższości, rasy i wiary, stanu wyobcowania i pragnienia „przynależności”. Przez taki tygiel przeprowadzony jest młody, dojrzewający człowiek, pełen ufności i szlachetnych pobudek.
Obsada: Oliwia Urbanowska, Agnieszka Rajda, Paulina Szincel, Kuba Tabor, Łukasz Czogalik, Radek Wróbel, Marcin Franaszek
Reżyseria: Grażyna Tabor
Premiera spektaklu: 25.03.2017r.
Bilet wstępu 10 zł. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

11 marca godz. 17:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
Przedstawimy Państwu dwuczęściowy program w profesjonalnym wykonaniu ponad stuosobowego składu artystycznego zespołu: chóru, baletu i orkiestry. Koncert ukaże nam piękno kultury narodowej, na tle bogactwa spuścizny regionalnej. Całokształt widowiska stanowią ludowe pieśni i tańce, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi Zespołu „Śląsk”. W programie znajdują się m.in.: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak-Oberek” czy „Polonez-Mazur”.
Bilety w cenie 90 i 70 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie: http://biletyna.pl/event/Zespol-Piesni-i-Tanca-Slask-im-Stanislawa-Hadyny-koncert-RCK-RDK-sala-widowiskowa-Raciborz-e66488.html#buy. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

publ. /j/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here