Nowy system komunikacji miejskiej w Raciborzu od 19 marca

1
Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu
Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu

Przed wprowadzeniem nowego systemu będzie możliwość zapoznania się ze zmianami w internecie i na przystankach. Rozkłady znajdą się też m.in. w autobusach. Ceny biletów będą takie same – z tą różnicą, że zostaną wprowadzone bilety czasowe.

19 marca ruszy nowy system komunikacji miejskiej w Raciborzu. Miastu Racibórz i Przedsiębiorstwu Komunalnemu podczas opracowywania nowych rozkładów jazdy udało się uwzględnić większość uwag zgłoszonych przez mieszkańców w czasie konsultacji społecznych. Aktualnie trwają prace nad opracowaniem graficznym, wydrukiem i dystrybucją nowych rozkładów jazdy.

- reklama -

1 marca nowe rozkłady jazdy wraz ze schematem linii autobusowych opublikowane zostaną na stronie Przedsiębiorstwa Komunalnego i na Facebooku, a także na stronie Urzędu Miasta i urzędowym profilu FB. Rozkłady zostaną rozesłane też do działów kadr największych zakładów pracy w Raciborzu oraz rodziców i uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych dzięki dzienniczkom elektronicznym. Będzie je można sprawdzić także na naszym portalu.

12 marca nowe rozkłady jazdy wraz ze schematem linii autobusowych rozklejone zostaną na przystankach autobusowych i w autobusach komunikacji miejskiej. Dodatkowo rozkłady jazdy dystrybuowane będą jako wkładki w raciborskich gazetach lokalnych oraz w postaci książeczek w autobusach komunikacji miejskiej, punkcie sprzedaży biletów miesięcznych przy Placu Konstytucji 3 Maja, Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta, Raciborskim Centrum Informacji i raciborskich parafiach.

Od 19 marca autobusy komunikacji miejskiej w Raciborzu pojadą zgodnie z nowymi rozkładami jazdy. Ponadto od 19 marca do 1 kwietnia, czyli przez pierwsze dwa tygodnie funkcjonowania nowego systemu, w celu promocji transportu publicznego i zachęcenia mieszkańców Raciborza do korzystania z komunikacji miejskiej przejazdy autobusami PK będą nieodpłatne.

Ceny biletów nie ulegną zmianie. Za bilet normalny, tak jak do tej pory, pasażerowie zapłacą 2,60 zł, a za ulgowy 1,30 zł. Bilety po skasowaniu będą ważne przez 1 godzinę na wszystkich liniach w granicach miasta, także po przesiadce. Oznacza to, że w miejsce biletu liniowego zostanie wprowadzony bilet czasowy.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Do autorów tego pomysłu . Jak ma się dostac młodzież do szkoły np z Markowic czy Słonecznego Stoku ?
    teraz – autobusy które je dowożą do liceów i gimnazjów wyjeżdżają około 8:28 np z Markowic . Dzieciaki sa w szkole na czas i nie kwitną w szkole przed czasem .
    Po zmianach mają dwie opcje
    albo wstają godzinę wcześniej i sa w Raciborzu na dworcu o 7:30 albo są o 8 :00 . Młodzież bardzo dziękuje za tak korzystne zmiany.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here