Eko-Okna Runners pobiegli w kolejnych zawodach [ZDJĘCIA]

eko okna runners
Eko-Okna Runners.

Bieg Nadodrzański, bieg charytatywny dla Arka, Eko-Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej, Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów, Wilcze Gronie, Zimowy Bieg Piasta, Potworny Bieg Zimowy… Eko-Okna Runners nie zwalniają tempa i rywalizują w kolejnych biegach.

Setki pokonanych kilometrów, nie zawsze komfortowe warunki pogodowe, a przede wszystkim walka z własnymi słabościami i w końcu upragniona meta – tak w skrócie można opisać zawody biegowe, w których chętnie i często uczestniczą pracownicy firmy Eko-Okna S.A. Mimo że rok dopiero się rozpoczął, oni zaliczyli już wiele startów, zaprojektowali nowe stroje, ale najlepsze dopiero przed nimi.

- reklama -

Z roku na rok amatorów biegania przybywa. Widać ich na ulicach miast i podczas rywalizacji sportowych. Do regularnych treningów motywują ich wypracowane efekty, a w szczególności drużynowe starty. Team Eko-Okna Runnsers skupia prawdziwych amatorów tego sportu, dla których dobra pora na bieganie trwa cały rok.

Prześcigają się w wynajdowaniu ciekawych zawodów. Angażują w akcje charytatywne. Niedawno wraz z grafikiem Spółki zaprojektowali nowe koszulki, aby wyraźniej podkreślać swoją obecność na trasach zawodów. – Dzięki pasji nie tylko lepiej nam się pracuje, jesteśmy bardziej zintegrowani, ale doskonale spędzamy czas wolny. Udało nam się utworzyć świetną grupę, do której stale dołączają nowi pracownicy Eko-Okien. Dzięki wsparciu Zarządu Spółki możemy uczestniczyć w najbardziej prestiżowych zawodach w kraju i biegamy w bardzo dobrych gatunkowo strojach – podkreśla Michał Miczek, pracownik Eko-Okna S.A., biegacz Eko-Okna Runners.

bieg nadodrzanski raciborz (32)Tylko w styczniu Ekorunnersi wzięli udział w kilku rywalizacjach, w tym biegu charytatywnym dla Arka (13 stycznia), w nim pobiegło aż 20 przedstawicieli teamu. Wcześniej, 7 stycznia startowali w IV Biegu Nadodrzańskich w Raciborzu. 20 stycznia w VI Eko-Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej, którego kornicka Spółka jest sponsorem tytularnym. W międzyczasie odbył się X Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów, w którym barw Runnersów dzielnie broniła Patrycja Lachocka. Pokonując dystans 12 km (w śniegu) zdobyła kolejne trofeum na konto drużyny.

Styczniowe starty zakończyli Michał Miczek z Kamilem Wollnym 27 stycznia podczas IV edycji Wilczego Gronia. Był to 15 km bieg górski, z 750 m przewyższenia, dwoma sytymi podbiegami na Suchą Górę i Kiczorę, o bardzo śliskim podłożu, na którym zalegało tylko trochę śniegu. – Trasa ładna widokowo, ale bardzo trudna. Cel, jaki sobie założyliśmy, to zejść poniżej 2:00:00. Udało się! Zakończyliśmy bieg z czasami: Kamil 01:46:04,91, ja 01:58:37,79 – mówi Michał Miczek.

W tym czasie bardzo istotny dla drużyny był również udział w I Gali Mistrzów Biegów Przeszkodowych Orły OCR 2017 odbywającej się w Kutnie. Co prawda Ekorunnersi nie otrzymali nagrody, ale udział w wydarzeniu napędził ich do walki o punkty w OCR Polska.

Luty zawodnicy również rozpoczęli z przytupem. 11 lutego reprezentacja Ekorunnersów wzięła udział w XVIII Zimowym Biegu Piasta, do pokonania mieli 10 km wrocławskimi wałami. Dzień później silna ekipa wspierana przez swoje pociechy i czworonożnych pupili rywalizowała w XVII Potwornym Biegu Zimowym w Rybniku na 5 km.

A już teraz przygotowują się do kolejnych lutowych startów. Przed nimi m.in. VII Bieg Twardziela, Run4gold – walka o pierwsze pkt w OCR Polska w Złotym Stoku, Run Or Death w stolicy, Parkowe Hercklekoty w Katowicach oraz bieg charytatywny dla Kuby w Ujeździe. Jednym słowem – będzie się działo, a to dopiero początek zmagań na biegowej mapie Polski w 2018 roku.

fot. Katarzyna Przypadło, Eko-Okna Runners
publ. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here