Jakie cechy powinien posiadać dobry opiekun dziecięcy?

0
Szkoła Policealna TEB Edukacja
Szkoła Policealna TEB Edukacja

Dobry opiekun dziecięcy musi być odpowiedzialny, cierpliwy, opanowany i empatyczny, ważne żeby posiadał łatwość nawiązywania kontaktów z małymi dziećmi. Wszystkie te cechy stwarzają możliwość do prawidłowej opieki nad podopiecznymi. Większość z tych nich to cechy wrodzone, jednak cały czas trzeba je pielęgnować i rozwijać.

- reklama -

 

Każdy, kto choć przez chwilę pracował z dziećmi, potwierdzi, że jest to zajęcie niezwykle wymagające, czasami trudne, mimo to daje ogromną satysfakcję, dumę i radość z każdego sukcesu wychowanków. Mali podopieczni za poświęcony im czas i serce odwdzięczają się swoim opiekunom w najpiękniejszy z możliwych sposobów – obdarzając ich miłością
i zaufaniem.

Troska i edukacja

Opiekunka dziecięca zajmuje się dziećmi w różnym wieku – od kilkumiesięcznych niemowlaków do kilkulatków. Może pracować w żłobkach, klubach dziecięcych, domach małego dziecka lub w środowisku domowym maluszka. Jej rola jest bardzo istotna, podczas nieobecności rodziców to właśnie ona ich zastępuje, dbając o bezpieczeństwo
i dobre samopoczucie, ale też odpowiedni rozwój dziecka. Praca opiekunki powinna być zorganizowana tak, by móc doskonalić umiejętności maluszka we wszystkich sferach jego rozwoju, zapewniać możliwość zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. To zawód niezwykły, bo wypełniony troską, czułymi gestami, przytulaniem, śmiechem i wspólną radością ze spędzanych razem chwil. To także ogromna odpowiedzialność i wpływ na kształtujący się charakter i osobowość dziecka.

Poszukiwani profesjonaliści

Rodzice powierzając własne dziecko opiekunce, chcą mieć pewność, że będzie zajmowała się nimi odpowiednia osoba, posiadająca niezbędną wiedzę oraz umiejętności. Zdobycie profesjonalnego wykształcenia powinno być ważne dla przyszłego opiekuna. Idealną drogą do tego jest nauka w szkole TEB Edukacja. Tylko w tej szkole słuchacze w ramach nauki na kierunku opiekunka dziecięca zyskują certyfikat potwierdzający ukończenie kursu z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zyskaj benefity!

Warto wybrać szkołę TEB Edukacja nie tylko ze względu na profesjonalizm i doświadczenie, ale także pakiet benefitów oferowany słuchaczom. TEB Edukacja to własne, profesjonalnie wyposażone pracownie, nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości materiały dydaktyczne oraz nauczyciele – praktycy, którzy w przystępny sposób przekazują prawdziwą, potrzebną wiedzę i dzielą się swoim doświadczeniem. Dostępne są 2 tryby nauki: dzienny oraz weekendowy. Czesne tylko 0 zł! Małe grupy, kameralna i przyjazna atmosfera oraz wysoka jakość kształcenia – TEB Edukacja to twoja szansa na zdobycie wymarzonego zawodu i lepszą przyszłość, więc nie zwlekaj, zacznij realizować marzenia już dziś!

Szkoła Policealna TEB Edukacja
Racibórz, ul. Rynek 6 a
tel. 32 661 42 80
e-mail: [email protected]
www.teb.pl

Artykuł sponsorowany

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here