Policjanci zachęcają do korzystania z ogólnodostępnego alkomatu

Policja przypomina kierowcom o ogólnodostępnym alkomacie w komendzie w Raciborzu

Urządzenie służące do badania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu zamontowane jest w poczekalni raciborskiej komendy.

Nowoczesny Alkomat AL-4000V został zakupiony dzięki środkom przekazanym przez władze miasta Raciborza. Badanie na nim jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością.

- reklama -

– W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego, dzięki czemu zarówno precyzja pomiaru, jak i stabilność działania jest gwarantowana. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Do badania jako ustnik wykorzystywane są słomki do napojów, które wydaje oficer dyżurny. Wynik wyświetlany jest na wyświetlaczu LCD. Pomiaru dokonuje mikrokomputer. Alkomat posiada funkcję automatycznej samokontroli prawidłowości działania i zarazem informuje o potrzebie kalibracji – wyjaśniają raciborscy policjanci i radzą, by kierowcy, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do stanu swojej trzeźwości, zanim usiądą za kierownicą samochodu, skorzystali z urządzenia, które pozwala im zupełnie samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here