Racibórz: Ferie „Młodych u Matki” [ZDJĘCIA]

0

Czas ferii zimowych to nie tylko czas wolny od szkoły, ale przede wszystkim chwile spędzone w gronie rodzinnym, przyjaciół, koleżanek i kolegów. Taki właśnie cel przyświecał wspólnemu wyjazdowi feryjnemu „Młodych u Matki” (czyli młodzieży z SP18 spotykającej się przy parafii Matki Bożej) i ministrantów tejże parafii.

Uczniowie w sporej gromadzie, bo aż 44 uczestników w drugim tygodniu ferii, w poniedziałkowy poranek wraz z p. Danutą Ruczaj, p. Elżbietą Ciesielską, ks. Adamem Gromadą oraz inicjatorem całego przedsięwzięcia ks. Arturem Juzwą wybrali się najpierw do Wadowic – miasta urodzenia i młodzieńczych lat Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, a następnie po zwiedzeniu muzeum domu rodzinnego Karola Wojtyły, uczestniczyli w Eucharystii w wadowickiej bazylice.

- reklama -

W dalszej kolejności uczestnicy wyjazdu udali się do Poronina, miejsca feryjnego wypoczynku. Poniedziałkowy wieczór był okazją do porozmawiania o dorastaniu i wyzwaniach życia dorosłego.

– Wtorek zaskoczył nas przepiękną pogodą! Mimo mrozu i sporej pokrywy śnieżnej, słońce towarzyszyło nam w trakcie całej wędrówki po Dolinie Kościeliskiej, która w tym dniu ukazała nam bogactwo zimowego pejzażu Tatr. Natomiast wieczór był uatrakcyjniony kuligiem z zaprzęgiem konnym. Mróz dał się wszystkim we znaki, ale towarzysząca atmosfera życzliwości i przyjaźni rozgrzała nasze serca. W środę nie mogło zabraknąć na naszej drodze sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, które jest wotum wdzięczności górali za ocalenie z zamachu Jana Pawła II – relacjonują uczestnicy wyjazdu.

– Feryjny pobyt zakończyliśmy na Krupówkach. Oby wrażenia z tego wyjazdu zaowocowały pogłębieniem koleżeńskich relacji, a zarazem siłą do nowych wyzwań w II semestrze roku szkolnego. A wszystkich zapraszamy na spotkania „Młodych u Matki” w każdy piątek o godz. 19:30 – zachęca młodzież.

fot. SP18
publ. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here