Sukces przedszkolaków z Nędzy w konkursie „Nie truj sąsiada!” [ZDJĘCIA]

0
przedszkole nedza nie truj sasiada
Sukces przedszkolaków z Nędzy w konkursie "Nie truj sąsiada!"

W konkursie, który odbył się w ramach kampanii proekologicznej, startowało w sumie ponad 170 placówek. Przedszkole z Nędzy znalazło się w piątce najlepszych w swojej kategorii.

Przedszkole w Nędzy wzięło udział w konkursie w ramach kampanii „Nie truj sąsiada!”. Uroczyste podsumowanie dla wszystkich uczestników, czyli ponad 170 placówek z terenu Subregionu Zachodniego od przedszkoli do szkół średnich, odbyło się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku.

- reklama -

Konkurs był jednym z działań w ramach kampanii edukacyjno-ekologicznej „Gmina z (dobrą) energią!”, za którą odpowiadają Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz partner – Planergia sp. z o.o. Zmagania mające wyłonić najbardziej kreatywną w nagłośnianiu zjawiska niskiej emisji wśród lokalnej społeczności szkołę trwały prawie cały ubiegły rok.

W kategorii przedszkoli, w której startowało 49 jednostek, placówka z Nędzy znalazła się w piątce najlepszych. – Nasze dzieci zawsze są chętne do uczestnictwa w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Nie inaczej było i tym razem – mówi Adriana Sobeczko z Przedszkola w Nędzy, koordynatorka projektu. Organizatorzy konkursu oceniali liczbę podjętych działań, pomysłowość, jakość, różnorodność, liczbę zaangażowanych osób i zasięg. W ciągu całego roku przedszkolaki brały udział w wielu proekologicznych działaniach. Były spotkania z ludźmi opowiadającymi, jak i dlaczego należy chronić środowisko, organizowane były happeningi i wydarzenia artystyczne, a wszystko dotyczyło ekologii. Dzieci przez zabawę dowiadywały się na przykład, że nie wolno palić w piecu śmieci. – Bo to niedobre dla organizmu – przekonuje pewnie 5-letnia Ania.

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here