Bardzo zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

3
dym smog powietrze
W Raciborzu będzie działać profesjonalna stacja monitorująca stan powietrza

Ze względu na poziom pyłu zawieszonego jakość powietrza będzie bardzo zła. Związane z tym dolegliwości mogą odczuwać zarówno osoby cierpiące z powodu chorób serca czy układu oddechowego, jak i osoby zdrowe.

Dziś i jutro – 19 i 20 lutego – ze względu na poziom pyłu zawieszonego jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim, obejmującym także powiat raciborski, będzie bardzo zła.

Sprawdź aktualny stan powietrza

- reklama -

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem.

Wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane. Osoby wrażliwe powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu, pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

 1. hehehe

  Pokżcie jak smrodzi hotel na Bosackiej! Niestety nie mogę tego udokumentować ,bo portal zszedł na,,dziady,, i……zlikwidował tak możliwosć, a …..była!!!!!! Pewnie politycy zadziałali i właściciel,, podkulił ogon,,!

 2. hehehe

  Pokżcie jak smrodzi hotel na Bosackiej! Niestety nie mogę tego udokumentować ,bo portal zszedł na,,dziady,, i……zlikwidował tak możliwosć, a …..była!!!!!! Pewnie politycy zadziałali i właściciel,, podkulił ogon,,!

  Wykryto duplikat komentarza: wygląda na to, że już to powiedziano! I WYPISUJE TAKIE OTO BZDURY ,ABY BLOKOWAĆ WPIS

 3. hehehe

  A ŚCIGACIE KOMUNLNYCH I SOCJALNYCH PODOBNO RÓWNIEŻ DRONAMI, A TU CAŁY RACIBÓRZ WIDZI JAK SMRODZĄ I…….NIC!!!!!!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here