Raciborska drogówka ma nowy, nowoczesny sprzęt [ZDJĘCIA]

Raciborska drogówka ma nowy sprzęt

Od Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach policjanci otrzymali m.in. latarki, alkomat, zestaw „Zapora” oraz nowe urządzenie do szybkiej identyfikacji obecności narkotyków.

W ubiegłym tygodniu, raciborscy policjanci pobrali z komendy wojewódzkiej świeżo zakupiony, profesjonalny sprzęt. Wśród przekazanego wyposażenia znalazły się latarki, alkomat, drogomierze, zestaw „Zapora” oraz urządzenie, dzięki któremu policjanci w zaledwie kilka minut będą mogli zweryfikować, czy kierowca jest pod wpływem narkotyków.

- reklama -

DrugRead to elektroniczne urządzenie do obiektywnej analizy i dokumentowania wyników badań przeprowadzonych za pomocą testów DrugWipe. Z mobilnego urządzenia można korzystać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Dzięki niemu, policjanci z raciborskiej drogówki będą mogli jeszcze skuteczniej walczyć z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem środków odurzających.

Przy tej okazji, raciborscy mundurowi przypominają kierowcom, że prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków wiąże się z takimi samymi konsekwencjami prawnymi, jak w przypadku zatrzymania kierującego prowadzącego po spożyciu alkoholu: – Wszystkie narkotyki, z dopalaczami włącznie, zakłócają pracę zmysłów i znacznie obniżają zdolność prowadzenia samochodu nawet najbardziej doświadczonym kierowcom – przypomina raciborska policja.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here