Szkoła w Nędzy dostała interaktywny monitor

tablica
Szkoła w Nędzy dostała interaktywny monitor.

Skomputeryzowany ekran dotykowy zakupiony dzięki środkom pozyskanym z programu „Aktywna tablica” będzie wspierał, uczył i bawił pierwszoklasistów podczas wszystkich zajęć lekcyjnych.

Szkoła w Nędzy łączy tradycję z nowoczesnością. Drugie półrocze najmłodsi rozpoczęli z nowym wyposażeniem sali lekcyjnej. Skomputeryzowany ekran dotykowy zakupiony dzięki środkom pozyskanym z programu „Aktywna tablica” będzie wspierał, uczył i bawił pierwszoklasistów podczas wszystkich zajęć lekcyjnych. – Rozbudowane funkcje urządzenia wykorzystujemy do pisania, rysowania, prezentacji multimedialnych, filmów i zadań interaktywnych – mówi nauczycielka Sylwia Linek. Tradycyjna książka i ćwiczenia znalazły już swoje miejsce na ekranie, dzięki czemu uczniowie utrwalają wiadomości i doskonalą swoje umiejętności wykorzystując technologie informatyczne. – Ale oczywiście nie rezygnujemy z tradycyjnych książek i narzędzi – zapewnia nauczycielka. – Nowy sprzęt to nowe możliwości, które zamierzamy wykorzystywać w codziennej pracy, a atrakcyjna forma zajęć z pewnością dostarczy najmłodszym nowych wrażeń i zaktywizuje wszystkich do sumiennej pracy – mówi Sylwia Linek.

- reklama -

Mówi Sylwia Linek, nauczycielka szkoły w Nędzy:

 

– Technologia rządzi światem. Dlaczego uczniowie do nauki nie mieliby wykorzystywać technologicznych nowinek? – mówi dyrektor szkoły w Nędzy Maria Czerwińska. – Nie możemy się odcinać od tego, co przynosi nam współczesny świat. Technologia jest przecież wszechobecna: kiedy kupujemy bilet na koncert, rejestrujemy wizytę u lekarza, czy załatwiamy urzędową sprawę. Poruszania się we współczesnym świecie musimy uczyć od najmłodszych lat – podkreśla dyrektor Czerwińska.

Mówi Maria Czerwińska, dyrektor szkoły w Nędzy:

 

Monitor nie jest dla uczniów z Nędzy absolutną nowością – wcześniej do nauki wykorzystywano już inne narzędzia, chociażby tablice interaktywne.

tablica interantywna nedza

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here